عضو برجسته انصارالله: ما پایبند گفت و گو برای برقراری صلح هستیم

تهران - ایرنا - عضو شورای سیاسی «جنبش انصارالله» یمن تاکید کرد: ما تلاش برای دستیابی به صلح و وادار کردن دشمن برای دست کشیدن از جنایات‌ علیه مردم یمن را وظیفه و مسئولیت خود می‌دانیم.

«علی العماد» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ما وظیفه خود می‌دانیم که حتی دشمنانمان را از نابودی امت باز داریم.

وی بیان کرد: ما می‌دانیم که اقدامات عربستان در چارچوب نقشه‌های آمریکا است که حتی یکپارچگی خاک این کشور و تقسیم آن به کشورهایی کوچکتر را در برنامه‌های خود قرار داده است.

العماد افزود: ما براین اساس خواستار صلح هستیم و دست همکاری برای رسیدن به این هدف را به سوی همه دراز می‌کنیم و از هر گام جدی به منظور برقرای صلح حمایت و استقبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: امید چندانی به سخنان آمریکایی‌ها نداریم، زیرا دولت‌های مختلف در واشنگتن نشان داده‌اند که هدف سیاست‌های این کشور استعمار کشورها، محاصره آن‌ها و انهدام و تخریب ثروتهای مردم از داخل بوده است.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: به همین خاطر به رئیس جمهوری جدید آمریکا نیز امید نداریم که گام‌هایی بردارد که بر زخم‌های مردم یمن مرهم بگذارد و حتی انتظار این نمی‌رود که در مسیر شعارهای زیبای مورد ادعای واشنگتن همچون حقوق بشر حرکت کند.

العماد افزود: نسل ما آمریکای زمان بوش، اوباما و ترامپ را دیده است و آن را رژیمی ویرانگر، استعماری، غاصب و حامی رژیم‌های استبدادی و جنایتکار و گروه‌های تندرو و تکفیری می‌شناسد.

وی اضافه کرد: ملت یمن با توجه به شواهد موجود، شکی ندارد که آمریکا پشت پرده تمام جنگها و تجاوزات به کشورهای منطقه از جمله ائتلاف سعودی در تجاوز به خاک یمن است.

العماد گفت: دستان آمریکا در بسیاری از جنایات بزرگ و زشت در جهان آشکارا دیده می‌شود و ترور شخصیت‌های بزرگ یمن نشان می‌دهد که واشنگتن فاعل اصلی این جنایت‌ها است.

وی بیان کرد: آمریکا هر بار با اقدامات خود در منطقه این باور را تقویت می‌کند و آخرین جنایت آن‌ها در خاورمیانه این سخن را تایید می‌کند، یعنی ترور فرمانده بزرگ محور مقاومت شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» بود.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن اضافه کرد: همه این‌ها جنایات نشان می‌دهد، آمریکا محور مقاومت و جنبش‌های فاش کننده جنایت‌ها و توطئه‌هایش را هدف قرار می‌دهد و یکی از مهمترین این جنبش‌ها، حرکت انصارالله یمن است.

العماد افزود: درباره یمن نیز آخرین سناریویی که نشان داد آمریکا فرمانده و فاعل اصلی این معرکه است، اظهارات وزیرخارجه ترامپ و تروریستی نامیدن انصارالله بود.

وی گفت: ما از این اقدام آمریکا غافلگیر نشدیم و قطعا این اقدام بر پایداری و مقاومت مردم یمن می‌افزاید و چیز جدیدی به معرکه موجود اضافه نمی‌کند، زیرا این نبرد از ابتدا یک نبرد فراگیر نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بوده و این اتهام نه تاثیری بر میدان نبرد دارد و نه عزم ما را درهم می‌شکند.

العماد اضافه کرد: یمن در بهترین وضعیت نظامی خود بویژه در بخش نیروی انسانی قرار دارد و در زمینه سلاح نیز امروز اندیشه یمنی انواع مختلف سلاح را طراحی می‌کند و می‌سازد.

وی افزود: برخی از سلاح‌ها رونمایی شده و برخی از آن‌ها همچنان مخفی است و این توانایی را داریم که هر روز دشمن را غافلگیر کنیم. یمن در سال‌های آینده می‌تواند صادرکننده سلاح بویژه سلاح‌های جدید باشد.

عربستان به همراه امارات و مصر با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ با تشکیل یک ائتلاف، مردم فقیر و مسلمان یمن را هدف حملات گسترده قرار داده و در طول این سالها با سلاحهایی که واشنگتن و متحدانش در اختیار آل سعود قرار داده، هزاران نفر از شهروندان یمنی را قتل عام کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =