اجرای طرح کاداستر ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی استان تهران تا پایان سال

تهران_ ایرنا_ سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به اهمیت طرح کاداستر (صدور سند تک برگی) اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری برای ۵۰۰ هزار هکتار اراضی استان سند تک برگ صادر شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا عندلیبی روز چهارشنبه در سی و نهمین جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران که در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران برگزار شد گفت: اجرای طرح کاداستر طرحی جامع و بسیار مهم است و با اجرای آن تعرض به اراضی ملی به شدت کاهش پیدا می کند.

وی افزود: عرصه هایی که زیر پوشش طرح کاداستر قرار می گیرند در سامانه کاداستر ثبت اسناد بارگذاری شده و علاوه بر تشخیص سریع و با دقت بالای مرز بین اراضی ملی و مستثنیات، این اقدام گامی مهم برای پیشگیری از وقوع پدیده زمین خواری و هرگونه سوء استفاده احتمالی از عرصه های ملی به شمار می آید.

وی سرعت اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی در سطح استان تهران را مناسب ارزیابی کرد و در همین ارتباط اظهار داشت: خوشبختانه با تعامل و همکاری خوبی که میان ادارات ثبت و منابع طبیعی وجود دارد، اجرای این طرح از سرعت مناسبی در سطح استان تهران برخوردار است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری کاداستری شدن عرصه های ملی و صدور اسناد تک برگ به ۵۰۰ هزار هکتار برسد.

عندلیبی ادامه داد: اجرای طرح کاداستر یکی از اقدامات جهشی سال جاری در قالب طرح ۹ در ۹۹ است که به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار در دستور کار جدی این اداره کل قرار دارد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۲۵۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از عرصه های ملی استان تهران اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

در این جلسه علاوه بر حضور مدیران کل منابع طبیعی و ثبت اسناد استان تهران و دیگر اعضاء کارگروه، مسئولان ادارات منابع طبیعی و ثبت اسناد شهرستان های تهران، شمیرانات، دماوند و ری نیز حضور داشتند و برخی از پلاک های ثبتی این شهرستان ها مورد پیگیری و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha