فدراسیون پزشکی دستورالعمل فعالیت استخرهای سرپوشیده تهران را ارسال کرد

تهران- ایرنا- رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد که دستورالعمل بازگشایی استخرهای سرپوشیده تهران از طریق فدراسیون پزشکی ورزشی به این نهاد استانی ارسال شده‌است.

«رضا خرم» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این ابلاغیه به نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی، میزان تردد در هر سانس، شرایط رختکن و نظافت سرویس ها تاکید شده است.

رییس گروه نظارت بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش استان تهران گفت: نحوه فعالیت این اماکن پس از برگزاری جلسات مختلف تا هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا از سال گذشته خسارت چشمگیری به بخش ورزش های آبی، رزمی و پربرخورد وارد شده است، گفت: با توجه به فراگیر بودن این موضوع میزان خسارت کرونا به بخش ورزش استان مشخص نیست  ولی تا کنون ۳۷۰باشگاه زیان دیده به سامانه کارآ معرفی شده اند.

رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاههای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد: میزان وام برای هر مجموعه ۱۶ میلون تومان بوده که میزان آن برای مجموعه های بزرگ تا ۴۸۰میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

به گفته وی برای بازگشایی فعالیت رشته های رزمی و پر برخورد نیز باید ستاد ملی کرونا تصمیم گیری کند.

خرم به پلمب چهار مجموعه ورزشی استان تهران در هفته جاری اشاره کرد و افزود: در هفته جاری ۱۵۰ بازدید توسط کارشناسان این اداره کل و هیات پزشکی ورزشی استان انجام شد که چهار باشگاه بدنسازی به علت نداشتن مجوزهای لازم پلمب شدند.

وی ادامه داد:به علت رعایت نکردن دستور العمل های بهداشتی نیز ۲۳ مجموعه تذکر کتبی گرفتند.

براین اساس ۵ هزار و ۲۰۰ مجموعه ورزشی در سطح استان تهران وجود دارد که با شیوع کرونا خسارت زیادی به این بخش وارد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =