معاون استاندار:مشکلی در تامین میوه شب عید در آذربایجان‌غربی وجود ندارد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به فرارسیدن روزهای پایانی سال و نیاز بیشتر بازار به میوه شب عید گفت: هیچ مشکلی از بابت تامین میوه شب عید از جمله سیب و پرتقال در استان وجود ندارد.

نادر صادقی روز چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این استان به عنوان یکی از استان‌های تامین‌کننده سیب در کشور انتخاب شده، افزود: با تعیین مباشر، پرتقال مورد نیاز استان برای شب عید نیز از استان مازندران تامین و در روزهای پایانی سال در اختیار مردم استان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به افزایش جوجه ریزی و تولید مرغ در آذربایجان‌غربی ادامه داد: خروج مرغ زنده  همچنان از استان ممنوع است ولی تولیدکنندگان استان می توانند بخش از تولیدات خود را به صورت لاشه به استان های همجوار صادر کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از افزایش قیمت تخم مرغ در استان اظهار کرد: متاسفانه با وجود تامین فراورده های دامی توسط دولت برای مرغداران، تولیدکنندگان تخم مرغ استان بدون توجه به مصوبات تنظیم بازار تخم مرغ تولید شده خود را به صورت آزاد به بازار عرضه می کنند که این موضوع قابل قبول نیست و دستگاه های نظارتی باید به جد پیگیر این موضوع شده و با متخلفان برخورد قانونی کنند. 

صادقی همچنین در خصوص ایجاد خط سبز برای صادرات محصولات کشاورزی استان نیز بیان کرد: بر اساس اعلام گمرک آذربایجان غربی خط سبز و ویژه در گمرک تمرچین و بازرگان برای صادرات محصولات کشاورزی از جمله سیب ایجاد شده و صادرکنندگان می تواند محصولات کشاورزی خود را بدون معطلی از این مسیر صادر کنند.

در این جلسه در خصوص روند صادرات سیب از استان و نحوه تهاتر برای واردات موز و نارنگی پاکستانی و همچنین توزیع شکر و برنج دولتی گزارشی ارائه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha