دانشگاه ها می توانند املاک و مستقلات خود را به فروش برسانند

ایلام - ایرنا - نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه امسال به دانشگاه ها اجازه داده شد که برخی از املاک و مستقلات خود را در شرایط بحران به فروش برساند تا سرمایه های ملی و استانی حفظ شود.

به گزارش ایرنا، علی اکبر بسطامی روز چهارشنبه در نشست با رییس ، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی ایلام اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی، شجره طیبه ای است که از زمان امام خمینی(ره)، خدمات زیادی به نظام اسلامی ارزانی داشته و بسیاری از مدیران برجسته کشوری و منطقه از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

وی افزود: دانشگاه ها افراد متخصص بسیاری را تربیت کرده اند که امروز در تمام مسائل کشور و چرخه تولید و اقتصاد نقش آفرین و تاثیرگذارند.

بسطامی خواستار توجه ویژه به مشکلات دانشگاه آزاد در بودجه ۱۴۰۰ شد و تاکید کرد: حقوق و مزایای اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در تطبیق با سایر موسسات یک سوم است که باید به آن توجه شود.

وی یادآور شد: جهت گیری بودجه ۱۴۰۰ بیشتر بر روی طرح های دانش بنیان، توجه به اقشار آسیب پذیر، ایثارگران، ازدواج، مسکن و زیرساخت های راه در مناطق کمتر توسعه یافته کشور است.

نماینده مردم ایلام در مجلس ادامه داد: یکی از کارهایی که در بودجه ۱۴۰۰ کشور رقم خورد، کوتاه کردن دست رانت خواران در بودجه عمومی کشور است.

بسطامی اضافه کرد: کشور در سه طبقه و حدود ۷۸ میلیون نفر طبقه بندی شده که بیش از ۱۰ میلیون نفر زیر خط فقر مطلق هستند و در بودجه پیش بینی کردیم که از محل یارانه با عدالت برای آنها و سایر اقشار جامعه کالاهای اساسی و دارو و درمان تامین شود.

وی اظهار داشت: پرداخت مطالبات دانشگاه آزاد از بنیاد شهید در بودجه ۱۴۰۰ مصوب شد، همچنین که در حوزه های پژوهشی، علمی و فناورانه تلاش شده دغدغه های کپتری ایجاد شود.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام دارای ۴۸۰ هیات علمی و کارمند رسمی، ۸۰۰ مدرس حق التدریس و ۶ هزار دانشجو است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =