مشترکان گاز گلستان ۶۰۰ میلیارد ریال بدهی دارند

گرگان - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز گلستان گفت: مشترکان خانگی و صنعتی گاز این استان در مجموع ۶۰۰ میلیارد ریال بدهی دارند که صد میلیارد ریال آن مربوط به ۲ واحد صنعتی است.

علی طالبی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: بدهی مشترکان خانگی شامل قبوض جاری و معوقه بوده و بخشی از آن مربوط به قانون استمهال ستاد ملی کرونا برای قبض‌های اول آذر تا اول بهمن ماه ویژه خانواده‌های کم بضاعت و اقشار آسیب‌پذیر است.

مدیرعامل شرکت گاز گلستان همچنین گفت: از ۹۹۷ روستای دارای بیشتر از ۲۰ خانوار استان تاکنون به ۹۰۱ روستا گازرسانی شده و گازرسانی به ۱۳ روستای دیگر نیز در دست انجام است.

طالبی در خصوص حوادث ناشی از استفاده نادرست گاز در استان گفت: سال گذشته ۸۰ مورد حادثه انفجار، خفگی ناشی از دود منوکسید کربن و گاز گرفتگی در گلستان رخ داد و بر اثر این حوادث ۱۳ نفر جان خود را از دست داده بودند که امسال تعداد حوادث به ۴۶ مورد و رقم جان باختگان به ۶ نفر کاهش یافت.

وی با اشاره به برنامه‌های دهه فجر این شرکت گفت: در این ایام گازرسانی به ۹ روستا با سه هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ واحد صنعتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: سال آینده نیز گازرسانی به ۵۰ روستای برنامه‌ریزی شده که با تکمیل این طرح همه روستاهای دارای حداقل ۲۰ خانوار جمعیت گازدار خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha