استاندار: مدیران بانکی کم‌کار در قزوین تغییر می‌کنند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: برای تغییر و جابه جایی مدیران بانکی کم کار و کم توجه به پرداخت تسهیلات مصوب کرونا و اشتغال روستایی از طریق مکاتبه و درخواست با مرکز اقدام خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در نشست کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان قزوین افزود: مدیران بانکی که در پرداخت تسهیلات مصوب عملکرد مناسبی داشته اند نیز در شورای اداری استان معرفی و تجلیل می شوند.

وی با انتقاد از طولانی شدن فرایند پرداخت تسهیلات مصوب حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا و مشاغل روستایی از سوی برخی بانک ها،اظهار داشت: تا پایان بهمن ماه باید همه پرونده های موجود در بانک ها در این خصوص تعیین تکلیف شوند و اگر مورد و مشکلی پیش روی پرداخت وام ها وجود دارد نیز باید مطرح و به سرعت حل شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید قدر زمان را بدانیم و برهمین اساس پرداخت تسهیلات به متقاضیانی که پرونده های خود را تکمیل کرده اند نباید بیش از یک ماهه به طول بیانجامد، ادامه داد: اگر پرونده ای از این تسهیلات پس از بهمن ماه روی میز مدیران بانک ها قرار داشته باشد، با مدیران بانک های متخلف برخورد می شود.

وی در ادامه بر جذب تسهیلات ۱۲ درصدی جبران خسارت کرونا و معرفی متقاضیان از سوی دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: این تسهیلات نرخ مناسبی دارد و نباید دستگاه های مربوطه این فرصت را برای معرفی متقاضیان جوی وام از دست بدهند.

جمالی پور در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه مراقبت از اقتصاد کشور و ایجاد فرصت برای آن از وظایف مدیران دستگاه ها و بانک هاست،افزود: هر چقدر در این حوزه بکوشیم باعث رونق اشتغال و اقتصاد کشور شده و به ارتقای امنیت میهن خود کمک می کنیم.

وی اظهار داشت: باید بدانیم که هرگونه کوتاهی و کم کاری کارشناسان و مدیران در دستگاه های اجرایی، بر اقتصاد و توسعه کشور تاثیر منفی می گذارد و تبعات سوء اجتماعی و امنیتی را به دنبال دارد.

استاندار قزوین تاکید کرد: مدیران باید از اختیارات خود به منظور حل موانع و مشکلات سرمایه گذاران نهایت استفاده را ببرند و حضور سرمایه گذار را فرصتی برای توسعه بیشتر کشور بدانند.

جمالی پور با بیان اینکه باید سهم خود از پیشبرد توسعه کشور را درک کنیم،افزود: در یک دستگاه و سازمان از آبدارچی تا کارشناس تا معاون و رئیس در این خصوص ایفای نقش می کنند و اگر وظایف خود را به درستی انجام ندهد، پیشبرد امورات دستگاه و در نتیجه توسعه کشور با خلل و مانع روبرو می شود.

وی اظهار داشت: برخی کشورهای منطقه که چند ده سال پیش با شتر رفت و آمد می کردند به ارزش و اهمیت سرمایه گذاری پی برده و با ایجاد فرصت های مناسب در این زمینه به پیشرفت های زیادی رسیده اند، در حالی که میهن اسلامی ما از جمله قزوین مملو از ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی است که باید به آنها به طور جدی توجه کنیم و در این خصوص فرصت سوزی را کنار بگذاریم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha