حضور میدانی قضات در رصد احکام قضایی ارزشمند است

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: اقدام ابتکاری دیوان عالی کشور و حضور میدانی قضات برجسته در راستای رصد کیفیت صدور احکام قضایی از نزدیک یکی از کارهای فاخر دستگاه قضایی است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده روز چهارشنبه در نشستی با رئیس دیوان عالی کشور ضمن تقدیر از عملکرد دستگاه قضایی استان هرمزگان، بازدیدهای منظم و حضور به موقع رییس کل دادگستری استان در صحنه‌های مختلف و ایجاد یک فضای مناسب در سطح استان را امید بخش دانست.

رییس دیوان عالی کشور نیز در خصوص نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاکم و ایجاد وحدت رویه قضایی بیان داشت: دیوان عالی کشور براساس ضوابطی که رییس قوه قضاییه تعیین می‌کند به انجام مسوولیت‌های که طبق قانون به آن محول می‌شود، می پردازد.

حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم، یکی از شیوه‌های نظارتی در دوره تحول قضایی را سفرهای استانی عنوان کرد و افزود: به منظور ارزیابی دقیق، هیأت‌های بازرسی متشکل از قضات مجرب دیوان، از یک هفته قبل به استان‌ هرمزگان سفر کرده‌اند و در مدت حضور خود با حضور در شهرستان‌ها و بخش‌ها، ضمن بررسی دقیق پرونده‌ها نقاط قوت و ضعف را شناسایی کرده که به صورت مکتوب و در قالب کتابچه برای بهره‌برداری و ایجاد وحدت رویه تنظیم خواهد شد.

علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان نیز شناسایی نقاط قوت و کاستی‌ها را یکی از برکات حضور قضات دیوان عالی کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در این استان تلاش می‌کند با تقویت نقاط قوت نسبت به رفع کاستی‌ها و ایجاد وحدت رویه در صدور آراء قضایی اقدام نماید.

رییس دیوان عالی کشور سه شنبه شب در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس از سوی استاندار این استان و علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و بازرسی از شعب و مراجع قضایی و نظارت بر پرونده‌ها، ملاقات با خانواده های معزز شهدا و نشست با مسوولان قضایی استان هرمزگان از برنامه های سفر رییس دیوان عالی کشور به هرمزگان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha