استاندار: هلال احمر در روزهای سخت همراه مردم ایلام است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با تمجید از خدمات جمعیت هلال احمر در شرایط سخت و بحرانی به مردم استان گفت: نقش جمعیت هلال احمر در مدیریت کنگره اربعین بسیار بی نظیر و پررنگ بود.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در دیدار با رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور ضمن تشکر از مجموعه تلاش ها و خدمات این نهاد گفت: جمعیت هلال احمر خدمات با ارزش و بی نظیری به استان ایلام ارایه داده است.

وی افزود: مجموعه فعالیت های هلال احمر استان به ویژه در حوزه داوطلبانش شایسته تقدیر است و باید این تلاش و اهتمام برای خدمت به مردم تداوم داشته باشد.

استاندار ایلام تاکید کرد: ایلام در بحث بلایا و حوادث طبیعی یک استان خاص است و این مهم اهتمام ویژه نهاد توانمندی نظیر هلال احمر و دیگر دستگاه های امدادی و خدماتی را می طلبد که در راستا خدمات بیشتری ارایه کنند.

سلیمانی دشتکی با اشاره به برگزاری کنگره اربعین یادآور شد: اربعین یک رخداد کم نظیر در جهان است و در کشور ما نیز از جایگاه بسیار حائز اهمیت برخوردار است و در این میان ایلام و مرز مهران نقش کلیدی دارند.

وی اضافه کرد: بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سال ۹۷ از مرز مهران عبور کردند که این میزان بیش از ۶۵ درصد کل زوار اربعین محسوب می شود.

استاندار ایلام با بیان اینکه نقش و جایگاه هلال احمر در اربعین ویژه و خاص است، افزود: امروز در بحث کرونا نیز هلال احمر پیشتاز است و در طرح شهید سلیمانی که مهم ترین راهبرد ما در پیشگیری و مبارزه با کرونا است، نقش هلال احمر به همراه بسیج و سپاه پررنگ بود.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع کرونا اشاره کرد و افزود: بستری های ناشی از کرونا در استان در آبان ماه بیش از ۴۰۰ نفر بود، اما امروز با اقدامات انجام شده به زیر ۵۰ نفر رسیده و تعداد فوتی ها هم بسیار کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: همراهی و همکاری مردم و پای کار بودن مسوولان مرتبط با کرونا نظیر جمعیت هلال احمر منجر به  کاهش تعداد مبتلایان، بستری و فوتی کرونا در این استان شده است.

استاندار ایلام تصریح کرد: کمک های بسیار خوبی در این ایام توسط هلال احمر به خصوص در تهیه کپسول های اکسیژن، بسته های معیشتی، کمک های مومنانه به مردم ایلام شد.

سلیمانی دشتکی هلال احمر را رفیق روزهای سخت استان خواند و گفت: لازم است از تمام تلاش های مجموعه هلال احمر استان به ویژه حوزه داوطلبان که فرهنگ زیبای کمک به مردم را در روزهای سخت به نمایش گذاشته اند تشکر می کنم و اینجا اعلام آمادگی می کنیم در ارتباط با امور مربوط به این نهاد ارزشمند از هیج تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

رییس سازمان داوطلبان هلال احمر کشور نیز در این دیدار ضمن تشکر از پیگیری و حمایت های استاندار ایلام در امور هلال احمر گفت: برآیند و مجموعه این تلاش ها در برگزاری شایسته مراسم اربعین آشکار شده است .

محمد نصیری یادآور شد: جمعیت هلال احمر نیز برای تکمیل پایگاه امداد جاده ای سه راهی کارزان ۱۲ میلیارد ریال اوراق اختصاص داده است.

وی افزود: ۳۰ میلیارد ریال اوراق نیز برای مرکز جامعه توانبخشی شهر ایلام  اختصاص داده شده که این طرح جزو بهترین ها طرح های در کشور است. 

رییس سازمان داوطلبان هلال احمر کشور تاکید کرد: حمایت و پای کار بودن مجموعه مسوولان استان به ویژه نماینده عالی دولت در استان به ما انگیزه مضاعف برای کار بیشتر می دهد و در این راستا نهایت مساعدت را خواهیم داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha