۲ طرح فرهنگی برای کودکان خراسان شمالی افتتاح می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: همزمان با ایام دهه فجر، ۲ طرح فرهنگی و هنری این اداره کل در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

فرهاد آقابیگی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ها شامل مرکز فرهنگی و هنری فاروج و نیز طرح مرکز سیار بام و صفی آباد اسفراین است که برای این دو طرح مجموعا ۸ میلیارد ریال هزینه شده است.  

وی گفت: طرح مرکز فرهنگی و هنری فاروج با ۷۳۸ مترمربع زیربنا ۶ میلیارد ریال اعتبار دربرداشته است و طرح سیار فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان بام و صفی آباد نیز ۲۰ روستای منطقه را زیر پوشش قرار می‌ دهد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ برنامه فرهنگی و هنری ویژه کودکان و نوجوانان در ایام دهه فجر در خراسان شمالی برگزار می‌شود، افزود: طرح قاصدک در دهستان‌های مرزی راستقان و حصارچه شهرستان راز و جرگلان، دهستان شیرین سو در مانه و سملقان و گیفان در شهرستان بجنورد در این ایام اجرا می‌شود.

وی افزود:  کتاب هایی براساس نظر کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برای گروه های سنی این قشر تهیه شده است که توسط رابطان کتاب به کودکان علاقه‌مند به کتاب تحویل می شود و پس از گذشت یک هفته، کتاب های جدید دیگری توزیع می شود.

آقابیگی گفت: مسابقه نشریه دیواری گام دوم انقلاب با محوریت سخنان رهبر معظم انقلاب، نقاشی، داستان نویسی، نامه‌ای به رهبر از ابتدای بهمن ماه در استان آغاز شده است.

وی همچنین مسابقه لب خوانی سرودهای انقلابی، تولید پادکست با موضوع انقلاب، عکس نوشت و تولید محتوا و اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی را از دیگر برنامه‌های این طرح عنوان کرد.

خراسان شمالی ۱۸ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شامل ۹ مرکز ثابت و ۹ مرکز سیار دارد که ۱۱ هزار نفر در آنها عضویت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها