حمایت‌ مالی از موسسات قرآنی پلدختر پیگیری می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش می شود موسسات قرآنی شهرستان پلدختر از حمایت های مالی این وزارتخانه در قالب برنامه‌های محدود برخوردار شوند.

به گزارش ایرنا عبدالهادی فقهی زاده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از موسسات قرآنی پلدختر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور در این شهرستان در جریان سفر به لرستان، به دلیل محرومیت ها و محدودیت های فرهنگی در دستورکار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: زیرساخت های شهرستان پلدختر در سیل فروردین ماه ۹۸ دچار خسارت های زیادی شد و اکنون نیز نیازمندی های فوق تصور و کم برخورداری ها، در این شهرستان بسیار زیاد است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از طرفی شور و اشتیاق، انگیزه های معنوی و تلاش های خستگی ناپذیر نیروهای ارزشمند این شهرستان که باوجود تحصیلات عالی و دانشگاهی در شرایط بسیار سختی کار می کنند، ستودنی است.

فقهی با اشاره به بازدید از ۲ موسسه قرآنی شهرستان یادآورشد: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مطالبات و درخواست ها را جهت پیگیری مکتوب به وزارتخانه ارسال کند.

وی به بیمه فعالان قرآنی شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: بیشترین سهمیه بیمه در حوزه فرهنگ و هنر به فعالان قرآنی اختصاص داده شده و فراز و نشیب های داشته است.

فقهی زاده یادآورشد: آن دسته از فعالان قرآنی که بیمه هستند ماندگار می شوند و برای مابقی نیز پیگیری می شود با افزایش سهمیه استان، برخی نیز از پوشش بیمه ای بهره مند شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha