۱۲ پایگاه فروش مبل‌و منبت ملایر در فروشگاه‌های اتکا ایجاد می‌شود

همدان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر گفت: براساس توافق انجام شده با معاون پارلمانی وزارت دفاع، پایگاه فروش مبلمان منبت تولیدی این شهرستان در فروشگاه‌های اتکا ۱۲ مرکز استان کشور راه‌اندازی می‌شود.

«ابراهبم جلیلی» روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این پایگاه‌های فروش به منظور رونق هنر صنعت مبلمان و منبت در فروشگاه‌های اتکا سراسر کشور ایجاد می‌شود.

وی افزود: حضور برندهای مختلف مبلمان منبت ملایر در فروشگاه‌های اتکا سراسر کشور می‌تواند علاوه بر فروش این هنرصنعت، پایگاهی برای تبلیغات، جذب گردشگر و برگزاری تورهای گردشگری به سمت شهر جهانی منبت باشد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر با بیان اینکه راه‌اندازی این پایگاه‌های فروش نقش مهمی در توسعه گردشگری، فروش محصولات صنایع‌دستی و مشتقات انگور ملایر نیز ایجاد خواهد کرد، افزود: با ایجاد این پایگاه‌ها تولیدات مبلمان منبت با کمترین واسطه در دسترس مشتریان و خریداران در فروشگاه‌های اتکا قرار می‌گیرد.

جلیلی برگشت سرمایه، مکان امن و فروش اقساطی را از مزایای این بازار داخلی عنوان کرد و ادامه داد: به گفته مدیرعامل شرکت اتکا، حدود ۶۰۰ فروشگاه اتکا در سطح کشور وجود دارد که بیش از ۴۰ واحد آن ظرفیت ارایه مبلمان منبت ملایر را دارد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر یادآور شد: امسال بیش از ۲۰ فروشگاه و نمایشگاه جدید فروش مبلمان منبت در ملایر راه‌اندازی شد و در حال حاضر ۴۲۰ فروشگاه و نمایشگاه مبل و منبت در این شهرستان فعال است.

بهمن سال گذشته بر اساس تصمیم شورای جهانی صنایع دستی، منبت ملایر در فهرست صنایع دستی جهان به ثبت رسید، همچنین این هنر سال ۹۶ در فهرست شهرهای ملی صنایع دستی ایران قرار گرفت.

شهرستان ملایر دارای بیش از پنج هزار کارگاه تولیدی مبل و منبت با ۹ هزار استادکار است، بیش از ۶۰ درصد تولید مبلمان منبت کشور مربوط به این شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =