۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۴
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84201011
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۹۲ طرح خود اشتغالی برای معلولان زنجانی اجرا شد

زنجان - ایرنا - مدیر بهزیستی شهرستان زنجان در ارتباط با کارآفرینی و حمایت از اشتغال افراد دارای معلولیت گفت: از ابتدای سال جاری ۹۲ طرح خود اشتغالی و ۴۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به ۴۲ نفر از افراد دارای معلولیت پرداخت شده است.

رزاق منافی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات مختلف بهزیستی برای رفاه گروه‌های هدف خود افزود: در زمان حاضر بهزیستی شهرستان به بیش از ۳۰۰ مددجوی زنجانی خدمات ویزیت در منزل و خدمات ارتقای سلامت جسمانی و روانی بیماران تحت پوشش ارائه می کند.

وی اضافه کرد: مراکز ارائه دهنده خدمات در منزل با توجه به دریافت یارانه از بهزیستی بصورت ماهانه در منزل ۱۵۰ توانخواه ذهنی، ۱۰۰ بیمار اعصاب و روان و ۶۰ سالمند حضور یافته و نسبت به ارائه خدمات پزشکی، توانپزشکی، پرستاری، مددکاری، روانشناسی و مشاوره روانپزشکی اقدام می کند.

این مسوول با اشاره به اینکه مراکز شبانه روزی بهزیستی از جمله مراکزی هستند که بی وقفه به فعالیت خود ادامه می دهند ادامه داد: در زمان حاضر ۶۸ نفر در مرکز سالمندان، ۲۹۲ نفر در مراکز نگهداری بیماران روانی مزمن، ۱۴۵ نفر در مراکز نگهداری معلولین ذهنی، ۳۵۰ نفر در کمپ های ترک اعتیاد اجباری و اختیاری و ۵۲ نفر نیز در مراکز شبه خانواده بصورت شبانه روزی نگهداری می شوند.

وی اظهار داشت: خدمات مراکز برقرار و پرسنل ضمن ارائه خدمت معمول به علت الزامات و رعایت پروتکل های بهداشتی خاص تمام سعی و همت خود را برای تضمین سلامت مددجویان و محافظت مراکز از ورود ویروس کرونا اعمال می کنند که تا کنون موفقیت های خوبی در این زمینه کسب شده است.

منافی افزود: یارانه مراکز نگهداری سالمندان، معلولین و بیماران روانی مزمن و مراکز توانبخشی روزانه افراد دارای معلولیت در دی سالجاری و با تعرفه مصوب جدید هیات وزیران پرداخت شده  است.

منافی با اشاره به اینکه پذیرش در مراکز تحت نظارت بهزیستی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در حوزه توانبخشی ۳۲ جلسه کمیسیون پزشکی تشکیل و برای ۳۷۵ نفر نیز کارت معلولیت صادر شده است و ۵۰۴ نفر در مراکز شبانه روزی پذیرش شده و ۴۶۱ نفر نیز از خدمات مراکز روزانه توانبخشی بهره مند شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =