۲۴ زندانی خراسان رضوی در طرح نذر هشتم آزاد شدند

مشهد- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی گفت: در سومین ماه برگزاری طرح نذر هشتم هشت زندانی نیازمند و معسر مالی با همت هیات امنای مسجد امام سجاد (ع) مشهد آزاد شدند و تعداد زندانیان آزاد شده در این طرح تاکنون به ۲۴ نفر رسید.

سعید سرباز جانفدا روز چهارشنبه در این مراسم افزود: طرح نذر هشتم در هشتمین روز هر ماه شمسی به نیّت امام هشتم (ع) و با همکاری خیران و هیات های امنای مساجد شهر مشهد اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان مطرح شده که تاکنون ۲ مرحله آن در ماه های گذشته اجرا شده است و در سفر هفته گذشته رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به استان خراسان رضوی به اطلاع رسانده شد که مورد استقبال وی قرار گرفت.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی گفت: محمدمهدی حاج محمدی در این سفر از تمامی استانها خواست ساز و کار مناسب برای اجرای طرح نذر هشتم را با همکاری خیران و نمازگزاران مساجد فراهم کنند.

وی افزود: در این طرح پیوست‌های فرهنگی لازم برای انتخاب و همچنین حمایت از افراد آزاد شده نیز در نظر گرفته شده تا از طریق مسجد محل سکونت آنان تحت پوشش حمایتی قرار گیرند.

سرباز جانفدا با اشاره به پرداخت بیش از ۴۰۰ میلیون ریال برای آزادی این افراد ادامه داد: به هر کدام از این افراد یک کارت هدیه و بسته کمک معیشتی تعلق می‌گیرد و سپس با هماهنگی انجام شده برای عرض تشکر به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند و از خوان پرنعمت حضرت امام رضا (ع) بهره‌مند می‌گردند.

۱۱ زندان، یک کانون اصلاح و تربیت و همچنین اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران در خراسان رضوی تحت مدیریت اداره ‌کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی این استان قرار دارند.

بر اساس اعلام مسوولان قضایی، استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۷ هزار زندانی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha