رییس فدراسیون بدمینتون: با وجود کرونا، فعالیت‌های ما تعطیل نشد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بدمینتون، گفت: جام بین‌المللی بدمینتون فجر امسال به دلیل کرونا لغو شد و به جای آن جشنواره‌ای را از اواسط بهمن با حضور ۶۰ بدمینتون‌باز ایرانی برگزار می‌کنیم. تلاشمان این بود که با وجود کرونا، فعالیت‌های بدمینتون ادامه یابد.

محمدرضا پوریا در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در این مدت با وجود بحران کرونا لیگ برتر بدمینتون را در بخش زنان و مردان برگزار کردیم و لیگ دسته یک هم به صورت متمرکز برگزار می‌شود. جز مسابقات داخلی، رقابت‌های بین المللی با توجه به شرایط کرونا لغو شده است. به همین دلیل مسابقات داخلی خود را به صورت جشنواره به‌مناسبت دهه فجر برگزار می‌کنیم. ۳۰ مرد و ۳۰ زن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۱۴ تا ۱۷ بهمن در این مسابقات شرکت می‌کنند. جایزه این مسابقات ریالی است و مبلغ آن را کمیته تیم‌های ملی تعیین می‌کند.

وی افزود: برنامه استعدادیابی را به هیات دادیم تا رده سنی ۱۱ تا ۱۷ را تحت پوشش قرار دهند و بازیکنان نخبه را در این گروه سنی معرفی کنند تا برنامه‌ریزی لازم را با این فضای کرونایی داشته باشیم و نفرات زبده را مشخص کنیم و بعد به اردوی تیم ملی دعوت شوند.

رییس فدراسیون بدمینتون ادامه داد: فدراسیون جهانی و آسیایی امسال از بین ۴۵ مسابقه تنها ۲ رویداد را برگزار کردند که یکی از این رقابت‌ها مسابقات جهانی تایلند بود و در آن هم تست برخی از بازیکنان مثبت شد. حتی شرایط اعزام داوران نیز دشوار بود. در کل امسال امکان برگزاری مسابقات فراهم نبود و اگر هم بود؛ خانواده‌ها اجازه نمی‌دادند تا فرزندان آنان در مسابقه‌ای شرکت کنند.

وی اضافه کرد: همچنین مراسم کمک مومنانه را در ۱۹ بهمن ماه با همکاری ورزشکاران و معاوت فرهنگی وزارت ورزش برگزار می‌کنیم تا در این شرایط سخت بتوانیم گره کوچکی را باز کنیم. همچنین جلسه فدراسیون جهانی را در ۱۱ بهمن داریم و هفته گذشته هم در جلسه فدراسیون بدمینتون آسیا مواردی در برابر قوانین و مقررات بدمینتون اعلام شد.

پوریا با اشاره به اینکه به دنبال برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری هستیم، گفت: اگر شرایط مهیا و خوب باشد این رقابت‌ها را با رایزنی‌های لازم برگزار می کنیم اما در حال حاضر نمی‌توانیم ۲۰۰ نفر را به این مسابقات بیاوریم زیرا خطرناک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار ورزش