شهر الحَسَکه همچنان در محاصره شبه نظامیان تحت حمایت آمریکا است

تهران - ایرنا - شهر «الحسکه» در شمال سوریه برای سومین هفته متوالی در محاصره شبه نظامیان «قسد» (کردهای سوریه) تحت حمایت آمریکا قرار دارد و این گروه مانع ورود کمکهای انسانی به این شهر می‌شود.

به گزارش ایرنا، تلویزیون دولتی سوریه امروز (چهارشنبه) گزارش داد که شبه نظامیان گروه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) همچنان مانع ورود مواد غذایی، تانکرهای آب، دانشجویان و کارمندان به مرکز شهر الحسکه در شمال این کشور می‌شوند.

بنا به این گزارش، شبه نظامیان قسد تحت حمایت آمریکا همچنین اجازه ورود بیماران و کادر پزشکی به بیمارستان شهر «قامشلی» در شمال الحسکه را نمی‌دهند.

تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد که این سومین هفته متوالی است که قسد مرکز شهر الحسکه را تحت اشغال خود درآورده است.

مردم شهر قامشلی و الحسکه سوریه بارها در مخالفت با اقدامات شبه نظامیان عضو نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) که با هدف محدود کردن مردم و محاصره آنها انجام می‌شود، تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کرده‌اند.

منابع خبری سوریه همچنین گزارش دادند که نظامیان اشغالگر ترکیه و گروهک‌های تروریستی وابسته به آن، امروز با توپخانه اطراف شهرک «عین‌عیسی» در حومه شمالی استان «الرقه» (شمال سوریه) را هدف حمله قرار دادند.

بنا به این گزارش، این حملات ترکیه به املاک و محصولات کشاورزی اهالی عین‌عیسی خسارت وارده کرده است.

شبه نظامیان (قسد) با همدستی نظامیان اشغالگر آمریکایی و فرمانبرداری از افرادی که سرزمین سوریه را اشغال کرده، غلات، نفت و همه ثروت این کشور را می‌دزدند.

شهر الحسکه مرکز استان کردنشین الحسکه است و شهرهای قامشلی، «دیرک»، «سری کانی» و «عمودا» از مهم‌ترین شهرهای این استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha