معاون وزیر صنعت: بیش از هزار واحد راکد به چرخه تولید بازگشت

بجنورد - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: هزار و ۱۷۰ واحد صنعتی که دچار رکود و یا تعطیلی فعالیت شده بود، به چرخه کار بازگردانده شدند.

علی رسولیان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شهرک های صنعتی شیروان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال تعداد واحدهای راکد کشور نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به راه اندازی کلینیک صنعت در تمام استان های کشور، افزود: در این کلینیک ها، مشاوران مجربی به کار گرفته شده اند تا با ورود به واحدهای راکد و نیمه راکد شده، موانع و مشکلات موجود بر سر راه این واحدها را بررسی و نسبت به رفع آن راهکار بدهند.

رسولیان گفت: تلاش اصلی ما بر احیای واحدهای راکد و نیمه راکد و شناسایی سرمایه گذاران خوب متمرکز است و برنامه جدیدی را آغاز کرده ایم تا از وقتی زمین را به متقاضیان این بخش واگذار می کنیم، تا زمان بهره برداری و بعد از آن همراه واحدهای تولیدی باشیم تا آنان کار خود را به خوبی انجام دهند.

معاون وزیر صمت گفت: اینک به دنبال توسعه صنعتی هستیم و امسال با کمک دولت و مجلس برنامه خوبی برای تامین زیرساخت های این بخش داریم و در قالب کلینیک صنعت، واحدهای راکد و نیمه راکد شهرک های صنعتی کشور را شناسایی و به چرخه تولید بازمی گردانیم.

وی با اشاره به تاثیر منفی کرونا بر صادرات کشور، گفت: شیوع کرونا موجب شده میزان تقاضا برای کالاهای صادراتی کاهش یابد و همین امر بر صادرات کالا تاثیر منفی گذاشته است که البته در نیمه دوم سال وضعیت بهبود یافته و میزان صادرات کشور رشد مطلوبی خواهد کرد.

رسولیان عوامل زیادی را در کاهش صادرات کشور تاثیرگذار خواند و افزود: بخش زیادی از کاهش صادرات مربوط به تحریم ها است که موانعی را در حوزه صادرات ما ایجاد کرده است.

وی که از ناحیه صنعتی امیرآباد شیروان دیدن کرده بود، در خصوص این ناحیه گفت: در این منطقه واحدهای خوبی مستقر شده اند که نیازمند زمین برای توسعه آن هستیم و اگر نتوانیم مشکل افزایش قیمت زمین در این منطقه را برای سرمایه گذاران حل کنیم، ناگزیر خواهیم شد برای تامین نیازهای صنعتی شهرستان، ناحیه صنعتی دیگری را در شهرستان تعریف کنیم.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها