۲۹ طرح آموزشی در لرستان به بهره برداری می‌رسد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر ۲۹ طرح آموزشی با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان در استان به بهره برداری می رسد.

امیر غفوری نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ۱۱۱ کلاس درس در قالب ۲۹ طرح آموزشی با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان آماده بهره برداری در ایام الله دهه فجر در استان شده است.

وی اظهار داشت: این واحدهای آموزشی در شهرستان های پلدختر، کوهدشت، دورود، ازنا خرم آباد، سلسله، دلفان ، اشترینان و بروجرد بهره برداری خواهد شد.

غفوری نژاد ادامه داد: همچنین ساخت ۵۰۰ کلاس درس در راستای طرح آجر به آجر در حال انجام و سهم خیرین از این تعداد، ۳۰۰ کلاس است.

وی تاکید کرد: لرستان از نظر مشارکت خیران مدرسه ساز و کمک های مردمی در طرح آجر به آجر، از استان های برتر کشور است که این امر نشان می‌دهد شهروندان استان دغدغه‌مند ایجاد فضاهای آموزشی ایمن برای فرزندان این دیار هستند.

وی با بیان اینکه امسال ۴۲ مدرسه استان تکمیل شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است، اضافه کرد: سرانه فضای آموزشی استان به ازای هر دانش آموز پنج متر و ۳۳ سانتیمتر است که در مقایسه با سرانه کشوری جایگاه مطلوبی داریم اما در مقایسه با استاندارد هشت متر و ۳۴ سانتیمتر فاصله قابل توجهی وجود دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: سیستم گرمایشی ۶ هزار و ۹۰۰ کلاس درس این استان به دلیل وجود بخاری های نفتی ناایمن است که استانداردسازی سیستم های گرمایشی۲ هزار و ۸۸۱ کلاس درس با اعتبار ۴۲ میلیارد تومان در حال انجام است.

اکنون ۳۶۰ هزار دانش آموز در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه لرستان تحصیل می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha