دانشگاه شاهد مرجع علمی و پشتوانه فعالیت‌های بنیاد شهید است

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دانشگاه شاهد می‌تواند مرجع علمی و پشتوانه فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، سعید اوحدی در نشست با مدیران دانشگاه شاهد ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا افزود: از موضوعاتی که به‌صورت متمرکز و بیشترین تأکید در آیات و روایات بر آن شده است؛ موضوع ترویج علم و تربیت است،  موضوع علم و تربیت از معدود موضوعاتی است که طبق آموزه‌های دینی هیچ محدودیت جغرافیایی، زمانی، شخصیتی و جنسیتی برای آن نداریم،  در احادیث آمده است که تنها ظرفی که هرچه از مظروف در آن بریزید گستره و عمق آن بیشتر می‌شود، ظرف علم و تعلیم و تربیت است.

معاون رییس جمهور با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان سند راهبردی توسعه چله دوم انقلاب، گفت: در هفت سرفصلی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید و توجه قرار داده‌اند، سرفصل اول برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی، علم و پژوهش است و بعد به اخلاق و معرفت اشاره شده است یعنی اخلاق و معنویت هم به شکلی خروجی همین شناخت و علم است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: دانشگاه شاهد به ‌عنوان یک ظرفیت بسیار مهم در فضای مهم علمی و آموزه‌های دینی است در واقع گلخانه‌ای است که بستر، راه و جهت آن مشخص است و ما را از مضرات علم بدون منفعت مصون می‌دارد و فرصت بسیار بزرگی است که در اختیار این دانشگاه قرار دارد.

اوحدی گفت: دانشگاه شاهد نیز مانند مدارس شاهد، به دلیل جوهره،  قداست و رسالت سنگین تربیت فرزندان شاهد و ایثارگر، به لحاظ اخلاقی جایگاه ویژه‌ای دارد همان طور که بسیاری از خانواده‌ها با تفکرات متفاوت متقاضی ورود به این مدارس و دانشگاه‌ها هستند.

وی افزود: امروز مدارس و دانشگاه شاهد تبدیل به ارزش شده و جایگاهی یافته‌اند که از ارزش‌های مضاعفی نسبت به دیگر مجامع علمی برخوردار هستند باید قدر آن را بدانیم و روی این موضوع و حفظ و ارتقای این جایگاه کار جدی در دانشگاه شاهد انجام شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هشت دانشکده زیرمجموعه دانشگاه شاهد ظرفیت بزرگی دارد،  یکی از چالش‌های جدی در دانشگاه‌های فنی کشور، عدم تجلی و بروز دانش نظری و فنی در عمل است که این آفت علم است. دانشگاه شاهد باید این معضلات را آسیب‌شناسی کند و برای حل آن راهکار علمی ارائه کند.

احدی افزود: ظرفیت‌های اقتصادی، بیمارستانی، صنعتی و کشاورزی در شاکله و خانواده بزرگ بنیاد شهید و امور ایثارگران تعریف شده است، باید از ظرفیت‌هایی که در خانواده بزرگ بنیاد وجود دارد، استفاده کرد. بحث‌های عملی دانشجویان شاهد می‌تواند در زیرمجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران تعریف شده و نتایج بهتری برای جامعه بزرگ ایثارگری به همراه داشته باشد در واقع دانشگاه شاهد می‌تواند مرجع علمی و پشتوانه فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد.

دکتر کامیار ثقفی رییس دانشگاه شاهد نیز در این نشست که با حضور معاونان، روسای دانشکده‌ها، مدیران و حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادوی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد برگزار شد به ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار جامعه