امام جمعه: عقب ماندگی های ایلام باید با کار مضاعف جبران شود

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: هشت سال دفاع مقدس سبب عقب ماندگی، محرومیت و ایجاد فاصله ایلام با سایر استان های کشورر شد و هر اندازه پیش می رویم، این فاصله وجود دارد که باید با کار مضاعف جبران شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز چهارشنبه در دیدار با رییس داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: شرایط کشور ما به گونه ای است که در طول انقلاب تاکنون هم با مشکلات طبیعی و هم با مشکلاتی که دشمنان برای ما ایجاد کردند روبرو و فراز و نشیب های فراوانی داشته ایم اما با این وجود در حال طی کردن یک سیر صعودی هستیم.

یادآور شد: هم اکنون تهدیدهای ما کمتر و توانمندی های ما افزایش یافته و به مرحله ای رسیده ایم که در تولید بسیاری از اقلام خودکفا و تحریم ها دیگر برای ما شکننده نخواهند بود.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه دشمن با تهدید نمی تواند ما را به زانو درآورد و جرات درگیری نیز ندارد، تاکید کرد: همه این داشته ها نعمت بزرگی است و فضای رسانه ای باید بیشتر به این داشته ها که از ثمره خون شهدا و مدیریت ولایت فقیه است، بپردازد.

حجت الاسلام کریمی تبار ضمن تقدیر از خدمات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تلاش جمعیت داوطلبان هلال احمر در شرایط بحران قابل تحسین است و در ایلام نیز زمان وقوع سیل خدمات قابل ملاحظه ای را به استان ارائه داد.

وی اضافه کرد: زمان وقوع سیل در ایلام بالگردها و نیروهای جمعیت هلال احمر کمک های ارزشمندی به مردم ایلام داشتند و در اربعین نیز حرکت این سازمان قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام به راه اندازی مرکز خیریه دندانپزشکی توسط هلال احمر در ایلام اشاره کرد و گفت: تشکیل این مرکز در استان خوشحال کننده است چرا که با توجه به هزینه بالای این بخش و عدم توانایی پرداخت این هزینه ها توسط قشر کم درآمد، این خدمات ارزشمند است.

حجت الاسلام کریمی تبار با تمجید از فعالیت های جمعیت داوطلبان هلال احمر یادآور شد: افرادی که داوطلبانه به این شغل روی می آورند از یک روحیه امدادرسانی به دیگران برخوردارند و در این شرایط بحران خدمات رسانی به دیگران قابل تحسین است.

وی اکثر محرومیت های استان را اقتصادی عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب در این استان ۱۱ هزار سبد غذایی توزیع شده است و امیدواریم توجه بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: انتظار می رود در شرایط سخت، استان ایلام با توجه به اینکه از قافله توسعه عقب مانده مورد توجه ویژه قرار گیرد و تامین امکانات تنها در شرایط بحران صورت نگیرد و انبارهای هلال احمر مملو از کالاهایی شود که در شرایط بحران مورد نیاز است.

کریمی تبار گفت: با توجه به فقر مالی در استان دانش آموزان و دانشجویانی وجود دارند که قادر به تامین گوشی و تبلت نیستند و هلال احمر می تواند فراتر از وظیفه سازمانی خود از طریق خیرین این امکانات را فراهم کنند که این افراد از تحصیل باز نمانند.

وی اضافه کرد: همچنین افرادی هستند که بیماری آنها در استان قابل درمان نیست و توان تامین هزینه در خارج از استان را ندارند که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها