امام جمعه: عقب ماندگی های ایلام باید با کار مضاعف جبران شود

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: هشت سال دفاع مقدس سبب عقب ماندگی، محرومیت و ایجاد فاصله ایلام با سایر استان های کشورر شد و هر اندازه پیش می رویم، این فاصله وجود دارد که باید با کار مضاعف جبران شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز چهارشنبه در دیدار با رییس داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: شرایط کشور ما به گونه ای است که در طول انقلاب تاکنون هم با مشکلات طبیعی و هم با مشکلاتی که دشمنان برای ما ایجاد کردند روبرو و فراز و نشیب های فراوانی داشته ایم اما با این وجود در حال طی کردن یک سیر صعودی هستیم.

یادآور شد: هم اکنون تهدیدهای ما کمتر و توانمندی های ما افزایش یافته و به مرحله ای رسیده ایم که در تولید بسیاری از اقلام خودکفا و تحریم ها دیگر برای ما شکننده نخواهند بود.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه دشمن با تهدید نمی تواند ما را به زانو درآورد و جرات درگیری نیز ندارد، تاکید کرد: همه این داشته ها نعمت بزرگی است و فضای رسانه ای باید بیشتر به این داشته ها که از ثمره خون شهدا و مدیریت ولایت فقیه است، بپردازد.

حجت الاسلام کریمی تبار ضمن تقدیر از خدمات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تلاش جمعیت داوطلبان هلال احمر در شرایط بحران قابل تحسین است و در ایلام نیز زمان وقوع سیل خدمات قابل ملاحظه ای را به استان ارائه داد.

وی اضافه کرد: زمان وقوع سیل در ایلام بالگردها و نیروهای جمعیت هلال احمر کمک های ارزشمندی به مردم ایلام داشتند و در اربعین نیز حرکت این سازمان قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام به راه اندازی مرکز خیریه دندانپزشکی توسط هلال احمر در ایلام اشاره کرد و گفت: تشکیل این مرکز در استان خوشحال کننده است چرا که با توجه به هزینه بالای این بخش و عدم توانایی پرداخت این هزینه ها توسط قشر کم درآمد، این خدمات ارزشمند است.

حجت الاسلام کریمی تبار با تمجید از فعالیت های جمعیت داوطلبان هلال احمر یادآور شد: افرادی که داوطلبانه به این شغل روی می آورند از یک روحیه امدادرسانی به دیگران برخوردارند و در این شرایط بحران خدمات رسانی به دیگران قابل تحسین است.

وی اکثر محرومیت های استان را اقتصادی عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب در این استان ۱۱ هزار سبد غذایی توزیع شده است و امیدواریم توجه بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: انتظار می رود در شرایط سخت، استان ایلام با توجه به اینکه از قافله توسعه عقب مانده مورد توجه ویژه قرار گیرد و تامین امکانات تنها در شرایط بحران صورت نگیرد و انبارهای هلال احمر مملو از کالاهایی شود که در شرایط بحران مورد نیاز است.

کریمی تبار گفت: با توجه به فقر مالی در استان دانش آموزان و دانشجویانی وجود دارند که قادر به تامین گوشی و تبلت نیستند و هلال احمر می تواند فراتر از وظیفه سازمانی خود از طریق خیرین این امکانات را فراهم کنند که این افراد از تحصیل باز نمانند.

وی اضافه کرد: همچنین افرادی هستند که بیماری آنها در استان قابل درمان نیست و توان تامین هزینه در خارج از استان را ندارند که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha