امام جمعه دزفول: جلوگیری از تحریف انقلاب اسلامی وظیفه‌ای همگانی است

دزفول-ایرنا-امام جمعه دزفول با تاکید بر ضرورت حفظ آثار و فرهنگ انقلاب اسلامی گفت: جلوگیری از تحریف انقلاب اسلامی وظیفه‌ای همگانی است.

َبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه دزفول افزود: انقلاب اسلامی معادلات جهانی را در قرن بیستم به هم زد و نظامی جدید پیش روی بشر گذاشت که امیدواریم نویدبخش فروپاشی نظام لیبرال دموکراسی غرب و کوتاه شدن شر نظام استکباری باشد.
وی اظهار امیدواری کرد به زودی پرچم‌های اسلام و عدالت خواهی امام زمان(عج) بر فراز قله‌ها به اهتزاز در آیند. 
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول همچنین میلاد حضرت صدیقه طاهره، وفات حضرت ام البنین (س)، تکریم مادران و همسران شهید، رحلت آیت اله قاضی دزفولی، درگذشت مادران شهید سیف الله و یدالله صبور را گرامی داشت.
وی با بیان اینکه آیت اله قاضی دزفولی یک چهره انقلابی بود و شجاعانه پای انقلاب ایستاد و نقش بی‌بدیلی در حرکات انقلابی مردم دزفول داشت، افزود: نسبت به شخصیت آیت اله قاضی بی‌انصافی شده است.

امام جمعه دزفول با تاکید بر لزوم معرفی افراد موثر و دارای نقش در انقلاب اسلامی گفت: آیت اله قاضی با انتشار بیانیه‌ها و دعوت مردم و جامعه روحانیت برای حضور در عرصه انقلاب پیشتاز بود به طوریکه انقلاب در دزفول پیش از تهران به پیروزی رسید.

وی خواستار بازخوانی دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در دهه فجر شد و افزود: دشمن با سیاه نمایی سعی دارد نظام را ناموفق جلوه دهد و رسانه‌ها نیز بمباران گسترده تبلیغاتی ایجاد کرده‌اند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: تریبون رسانه‌ها جای بیان اختلافات نیست بلکه جای امیدبخشی به مردم است که باید این امر مهم را رعایت کرد. 
وی مهاجرت برخی افراد از شهرهای دیگر به بازار دزفول را موجب نگرانی مردم دانست و گفت: مشکلی با اشتغال افراد غیربومی در بازار دزفول نداریم ولی درصورت تعامل نکردن  با فرهنگ بومی مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

رسانه‌های دزفول در زمینه مسائل فرهنگی هم قلم بزنند

معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول نیز در این نشست با اشاره به تشکیل ستاد دهه فجر و تعیین کمیته‌های آن در شهرستان دزفول گفت: نخستین نشست ستاد چهارم خرداد هفته آینده برگزار می‌شود.
علی فرهمندپور افزود: انتظار می‌رود نمایشگاه عکس، نقاشی، تئاتر و فیلم مستند مقاومت در دزفول به مناسبت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول راه اندازی شود.
وی درخصوص تشییع پیکر شهید کامبیز مرادی نسب شهید تازه تفحص شده دزفول نیز گفت: تشییع این شهید با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسوولان برگزار شد که انتظار می‌رود چنین برنامه‌هایی با حضور پررنگ‌تر مسوولان برگزار شوند. 
فرماندار ویژه دزفول با تاکید بر لزوم محوریت مساجد در اجرای برنامه‌های فرهنگی این شهرستان اظهارداشت: طرح امنیت اجتماعی با محوریت مساجد و استخدام نیروهای بسیجی اجرا می‌شود.

فرهمندپور درخصوص نحوه فعالیت رسانه‌های شهرستان دزفول گفت: در حال حاضر بیشترین فعالیت رسانه‌های دزفول در حوزه مسائل سیاسی و چالش‌های اجتماعی است حال آنکه باید در زمینه مسایل فرهنگی نیز ورود کنند.
وی افزود: باید از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی دزفول برای اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله فرهنگ خانواده، ازدواج، حجاب و معاشرت استفاده کرد. 
۸۰۰ ویژه برنامه برای دهه فجر در دزفول برگزار می‌شود 
دبیر ستاد دهه فجر دزفول نیز در این نشست گفت: ۲۰ کارگروه در ستاد دهه فجر دزفول تشکیل شده که برنامه‌های ویژه ای را اجرا خواهند کرد.
حسن پورکیانی افزود: آیین ۲۲ بهمن امسال به صورت سراسری و به صورت رژه موتوری از محل مصلای امام علی(ع) تا شهیدآباد برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: امسال ۸۰۰ ویژه  برنامه به مناسبت دهه فجر در شهرستان دزفول در نظر گرفته شده که افتتاح طرح‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی، دیدار با خانواده ۲ هزار و ۶۰۰ شهید و برگزاری یادواره شهدا از جمله آنها خواهند بود.
بهزاد جولایی مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول نیز  در این نشست گفت: دزفول از بین ۱۲۷ شهری که در جنگ مورد اصابت موشک و حملات هوایی قرار گرفته به عنوان شهر مقاومت نامگذاری شده است.
وی افزود: نیروهای نظامی در روزهای نخست جنگ، سقوط دزفول را در اولویت جنگ ایران و عراق قرار دادند که نشانه اهمیت این شهر در جنگ هشت ساله است.
جولایی بیان کرد: تخلیه نکردن شهر با محوریت رهبری آیت اله قاضی دزفولی در دوران دفاع مقدس یکی از نکات مهمی بود که موجب موفقیت دزفول در دوران دفاع مقدس شد.

مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول بر ضرورت  گردشگری مقاومت، حفظ آثار دفاع مقدس و جلوگیری از تحریف تاریخ تاکید کرد و گفت: اخیرا سه شهید توسط گروه تفحص شناسایی شده‌اند که به زودی معرفی و آیین های تشییع برای آنها برگزار می‌شود.

وی افزود: ۳۶ شهید گمنام در دزفول داریم که ۱۴ نقطه به منظور یادبود این شهدا در نظر گرفته شده است.
در این نشست از سید پارسا علوی و آناهیتا فارابی، ۲ دانش آموز دزفولی که موفق به کسب ۲ مدال در المپیاد زمین شناسی شدند با اهدای لوح سپاس، تجلیل شد.

مدیر آموزش و پرورش دزفول در حاشیه قدردانی از این دانش آموزان گفت: سیدپارسا علوی دانش آموز دزفولی موفق به کسب مدال اول المپیاد زمین شناسی و آناهیتا فارابی دیگر دانش آموز دزفولی موفق به کسب مقام سوم المپیاد زمین شناسی شدند .

رضا محمدی خباز افزود: برای نخستین بار بعد از ۱۱ سال در استان خوزستان چنین مقامی در المپیاد کسب کردند که مایه افتخار شهرستان دزفول است.

مناطق ولی آباد و مدرس دزفول، نیازمند توجه هستند

مدیر قرارگاه جوادالائمه دزفول نیز در این نشست گفت: مناطق ولی آباد و مدرس از مناطق محروم و حاشیه ای دزفول محرومیت زیادی دارند و نیازمند توجه و ارائه خدمات بیشتر مسوولان هستند.

سرهنگ عیسوند افزود: با اقدامات انجام شده در سالهای اخیر، ۳۰۰ نفر از اهالی کوی طالقانی و مدرس را که درگیر اعتیاد بودند به کمپ فرستادیم و خانواده های آنها را تحت پوشش قرار دادیم.

وی به برگزاری دوره های آموزشی برای ایجاد اشتغال اهالی این مناطق اشاره و بیان کرد: در شرایط کرونایی، آموزش خیاطی به ۱۳۵ نفر از خانوارهای بدسرپرست و بی سرپرست ارائه و با احداث ۶ کارگاه تولید ماسک در این مناطق تاکنون ۵۲ هزار ماسک تولید کردیم.

مدیر قرارگاه جوادالایمه دزفول با اشاره به فعالیت ۱۱ گروه جهادی برای سم زدایی و گندزدایی گفت: غذای گرم به کارتن خواب ها ‌ و بی سرپناهان این منطقه داده شده و ضمن شناسایی این افراد، پنج نفر از آنها به خانواده ها بازگردانده و برای آنها اشتغال ایجاد شد.

وی با اشاره به توزیع ۲۰۰ بسته غذایی بین نیازمندان دزفول افزود: حضور مسوولان و بازدید از مناطق کم برخوردار ضروری است.

خدمات رسانی به مناطق محروم و حاشیه ای هدفی راهبردی است

امام جمعه دزفول خدمات رسانی به مناطق محروم و حاشیه ای را هدفی راهبردی دانست و گفت: نگاه مسوولان برای خدمات رسانی باید به همه نقاط شهرستان یکسان باشد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به بسیج طلاب حوزه علمیه در مناطق محرومی چون ولی طالقانی و مدرس افزود: اقدامات بسیار خوبی در ۱۰ سال اخیر در این مناطق انجام شده است.

وی رفع مشکل درین مدرس را یکی از مطالبات به حق مردم این منطقه عنوان و بیان کرد: مناطق حاشیه شهر در توزیع کمک‌های مردمی در اولویت هستند.

امام جمعه دزفول گفت: حلقه مفقوده مسوولان و مناطق حاشیه ای ارتباط است که از همین جا آمادگی برای حل مشکلات این مناطق را اعلام می کنیم. 

وی افزود: گروه های جهادی را نیز برای حل مشکلات این مناطق کم برخوردار فرستاده ایم و از ارائه خدمات به این مناطق حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

شهردار دزفول نیز در این نشست فعالیت در مناطق حاشیه شهر را باعث افتخار دانست و گفت: توزیع اعتبارات در نقاط مختلف شهر به صورت عادلانه بوده و در زمان محدودیت اعتباری، زیرسازی و آسفالت اطراف بیمارستان تامین اجتماعی، تحویل زمین چمن ورزشی، تخریب سه ساختمان برای احداث فرهنگسرا در کوی طالقانی و مدرس دزفول انجام شده است.

 دوایی فر افزود: رفع مشکل درین مدرس با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، آسفالت مستمر و پراکنده کوی مدرس و ولی آباد، ضدعفونی معابر و خیابانها، انجام اصلاحات میدان کارگر، راه اندازی پارک بلوط، احداث استخر کارگر و آغاز احداث یک سالن ورزشی از دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه حاشیه ای دزفول است.

وی ادامه داد: جمعیت این مناطق متراکم است و باید خدمات بیشتری ارائه شود لذا از سرانه شهر دزفول کم کردیم و سرانه حاشیه شهر را ۲ برابر شهر کردیم. 

شهردار دزفول گفت: برای ارائه خدمات در مناطق حاشیه ای دزفول کوتاهی نشده و در ۲ هفته اخیر، ۵۰ میلیارد ریال برای آسفالت کوی مدرس دزفول هزینه شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها