خانه علم دانشگاه علوم پایه زنجان، گامی برای همگانی کردن دانش است

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: راه اندازی و فعالیت خانه علم این دانشگاه در راستای همگانی کردن دانش در سطح جامعه است.

دکتر بابک کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از آنجا که در منویات رهبر معظم انقلاب به توجه به علوم پایه تاکید و توصیه جدی شده است و نیز در قوانین بالادستی کشور مثل قانون برنامه ششم توسعه نیز توجه به علوم پایه به طور خیلی خاص مورد توجه قرار گرفته است، فعالیت مراکزی مثل خانه علم دانشگاه علوم پایه زنجان نیز در این راستا تعریف شده است.

به گزارش ایرنا خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از سال ۹۶ فعالیت خود را با با تمرکز بر همه رشته های علوم پایه آغاز کرده و رسالت آن ترویج و عمومی سازی علوم پایه در سطح جامعه تعریف شده است.

به گفته رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان چندی پیش شورای علمی این مرکز تغییر کرده و از نیروهای جوان در ترکیب آن بهره گرفته شده است.

دکتر کریمی افزود: در خانه علم تلاش بر این است تا با برنامه های تفریحی و بازی های فکری و مشاهده آزمایش ها، مفاهیم علمی برای مخاطبان به ویژه برای دانش آموزان ارائه شود تا رغبت آنان به حوزه علوم پایه تقویت گردد.

وی اظهار داشت: در خانه علم دانشگاه، دوره هایی نیز برای معلمان به منظور آشنایی با تکنیک های آموزش مفرح علوم پایه برگزار می شود و در این راستا با آموزش و پرورش استان همکاری های نزدیکی داریم.

رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به تاثیر شیوع کرونا بر فعالیت خانه علم این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی با برگزاری تورهای مجازی و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برنامه ها دنبال می شود و همه علاقه‌مندان در سطح کشور می توانند به این خدمات دسترسی داشته باشند.

به گزارش ایرنا در زمان حاضر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، ۱۱۳ عضو هیات علمی دارد و ۹۵۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha