اوحدی: مادران و همسران شهدا الگوی مقاومت، صبر و ایثار هستند

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مادران و همسران معزز شهدا الگوی ناب و تمام مقاومت، صبر و ایثار هستند.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی روز چهارشنبه در یادداشتی بمناسبت فرارسیدن ۱۳ جمادی الثانی سالروز وفات خانم ام البنین(س) مادر گرامی حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز گرامیداشت مادران و همسران شهدا تصریح کرد: بی‌گمان جایگاه رفیع و شأن بی‌بدیل شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیش و بیش از هر امری مرهون نظام تربیتی، فرهنگ متعالی و مبانی استوار ایمانی ساری و جاری در خاستگاه خانوادگی و به ویژه معنویت نهادینه شده از سوی مادران والا مقام و بزرگوار شهدای عزیز و همدلی، همگامی و صبر و ایثار بی‌نظیر همسران بزرگوار شهیدان است.

وی افزود: عظمت صبر، استواری و پایداری مادران و همسران معزز شهدا، بصیرت دینی و توکل بی‌تزلزل این اسطوره‌های صبر و ایثار، سرمایه عظیم معنوی و پایه و ‌مبنای اساسی ایفای نقش تاریخ‌ساز شهدای گرانقدر اسلام و انقلاب اسلامی بوده و هست و از این رو گرامیداشت و پاسداشت این سیره و میراث گران‌سنگ و بسیار ارزشمند رسالت آحاد جامعه است.
معاون رییس جمهوری افزود: این حقیقتی است که مادران عزیز و همسران امین و استوار شهدا رهروان صدیق سیره و سنت جاودانه قهرمان بی‌بدیل کربلا، حضرت زینب (س) هستند. آن‌ها به عالی‌ترین شکل، در عمل به تکلیف شرعی و ایمانی و اعتقادی و رسالت‌های اجتماعی خود، با الهام از بزرگ بانوی کربلا، استوار و افتخارآمیز درخشیدند. اسوه و الگوی ناب، تام و تمام مقاومت و صبر و استواری گردیدند و برای همیشه‌ی تاریخ، الهام‌بخش رهروان مؤمن و انقلابی و مجاهدان اصیل آرمان اسلام و انقلاب اسلامی شدند.

اوحدی ادامه داد: با عنایت به این شأن و جایگاه رفیع و بی‌بدیل است که مقام معظم رهبری در وصف مادران معزز شهدا فرمودند: «اگر مادران و همسران شهدا بی‌صبری نشان می‌دادند، شوق جهاد در راه خدا و شهادت در دل مردها می‌خشکید؛ این گونه نمی‌جوشید؛ این گونه به جامعه طراوت نمی‌داد.... امروز در هیچ جای دنیا زنانی که مثل این مادران شهدای ما، مادر دو شهید، مادر سه شهید، مادر چهار شهید باشند، نیستند.» 

بی‌گمان در نسل‌های امروز، همین فرهنگ و بصیرت متعالی بانوان شهید پرور، از بزرگترین پشتوانه‌های اقتدار، مقاومت و پیروزی ملت شریف ایران و همه ملل مؤمن و انقلابی جهان اسلام و حتی ملل آزاده جهان خواهد بود. این نیروهای ایمانی و معنوی، تضمین کننده استمرار صراط مستقیم الهی و فتح و ظفر انقلاب اسلامی هستند. ضمن گرامیداشت شأن والا و مقام معنوی و بی هماورد مادران معزز و همسران صبور و بزرگوار شهدا، از درگاه پروردگار متعال سلامتی و مزید توفیقات این بزرگواران را مسألت دارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار جامعه