۵۵ درصد اسناد اوراق خزانه در ایلام جذب شده است

ایلام - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه ایلام با اشاره به اینکه تاکنون ۵۵ درصد اوراق خزانه در استان جذب شده است، از دستگاه های اجرایی خواست اسناد خزانه و تهاتر بدهی های خود تا قبل از پایان سال را شتاب ببخشند.

رحمت اله قیصوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چهار هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال اسناد اوراق خزانه بر اساس اطلاعات اداره کل اقتصاد و دارایی استان صادر شده که تاکنون ۵۵ درصد آن جذب شده است.

وی افزود: یک هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال آن باقی مانده که سهم ۱۵ دستگاه است و به منظور تسریع در راستای جذب آن استاندار دستور تشکیل جلسه برای تعیین تکلیف این اوراق صادر کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه ایلام تاکید کرد: همچنین در راستای تهاتر بدهی و مطالبات پیمانکاران نیز در نشست اقتصاد مقاومتی مصوب شد هفته آینده نشستی برای تعیین تکلیف آن برگزار شود.

قیصوری به دستور کارهای نشست اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به تعطیلی ۲ هفته ای کارخانه سیمان ایلام و بیکاری کارگران استاندار دستور داد ظرف مدت ۲ هفته وضعیت این کارخانه مشخص و هرچه سریع تر فعالیت آن از سر گرفته شود.

وی اضافه کرد: مشکل برق واحدهای تولیدی تعاونی های دهلران نیز از دیگر دستور کارهای نشست ستاد اقتصاد مقاومتی بود که مقرر شد پیگیری لازم برای حمایت از این واحدها مبنی بر احتساب تعرفه با نرخ دولتی صورت گیرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه ایلام عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی در راستای گره گشایی از مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به لازم الاجرا بودن مصوبات این ستاد خوشبختانه تصمیمات کاربردی در راستای رفع مشکلات اقتصادی استان مصوب شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =