۳۵۵ میلیارد ریال برای طرح های کشاورزی ایلام در دهه فجر هزینه شده است

ایلام - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی ایلام گفت: ۳۵۵ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال برای طرح های دهه فجر امسال این سازمان هزینه شده است.

محمدعلی اقدسی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دهه فجر امسال تعداد ۵۲ پروژه تولیدی و خدماتی در زیربخش های کشاورزی افتتاح یا کلنگ زنی می شود.

وی افزود: از محل کلنگ زنی یا افتتاح این طرح ها تعداد ۲ هزار و ۶۱ خانوار از مزایای این پروژه ها بهرمند و برای یک هزار و ۴۷۷ نفر نیز اشتغال زایی انجام خواهد شد.یادآور شد: ۱۹۷ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال اعتبار برای افتتاح و بهره برداری ۴۴ طرح در دهه فجر امسال این سازمان هزینه شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام اضافه کرد: با افتتاح این طرح ها زمینه اشتغال برای یک هزار و ۴۲۱ نفر و بهره مندی یک هزار و ۹۲۱ خانوار فراهم می شود.

اقدسی ادامه داد: همچنین تعداد هشت طرح با اعتبار ۱۵۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال مورد کلنگ زنی قرار می گیرد که این طرح ها اشتغال زایی ۵۶ نفر و بهره مندی ۱۴۰ خانوار را در پی خواهد داشت.

وی گفت: این طرح ها شامل احداث کانال آبی باغات، پرواربندی بره، گاوداری شیری، پرورش گوسفند، مجتمع گلخانه ای، خوراک دام، سردخانه، آبخیزداری، انتقال آب به عشایر، فرآوری و انجماد محصول باقلا و چندین پروژه دیگر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =