۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84200648
۰ نفر

برچسب‌ها

قزوین نیازمند پنج ایستگاه جدید هواشناسی است

قزوین -ایرنا- رییس سازمان هواشناسی، قزوین را نیازمند پنج ایستگاه جدید هواشناسی دانست و گفت: امیدواریم با کمک‌های استانی و استفاده از اعتبارات این سازمان یک ایستگاه را امسال در قزوین فعال و راه اندازی کنیم.

به گزارش ایرنا، سحر تاج بخش روز چهارشنبه در دیدار با استاندار قزوین، افزود: استان قزوین توپوگرافی پیچیده‌ای دارد و با توجه به این موضوع برای دیدبانی مطلوب‌تر و پیش بینی‌های بهتر وضع هوا نیازمند راه اندازی ایستگاه‌های جدید هستیم.

وی اظهار داشت: سازمان هواشناسی برای نگهداری ایستگاه‌های خود و ایجاد ایستگاه‌های جدید، علاوه بر اعتبارات خود به کمک بودجه استان‌ها نیز نیازمند است.

این مسوول گفت: پیش بینی های جوی به منظور برنامه ریزی برای جلوگیری از مخاطرات و نحوه ارایه بسیاری از خدمات ضروری و حیاتی است.

تاج بخش ادامه داد: بدون فعالیت هواشناسی و در اختیار گذاشتن داده‌های آن، در بسیاری از اوقات انجام حتی یک پرواز و فرود و برخواست هواپیماها در فرودگاه ها امکان پذیر نیست.

رییس سازمان هواشناسی اظهار داشت: برای بهبود عملکرد خود با ایستگاه های باران سنجی وزارت نیرو در ارتباط هستیم البته برخی از این ایستگاه‌ها کالیبره و به روز نیستند که برای رفع این نقص باید اقدام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها