۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 3009
کد خبر: 84200623
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

آخرین جزییات محدودیت‌های کرونایی پروازهای خارجی

تهران- ایرنا- بررسی آخرین وضعیت پروازهای خارجی نشان می‌دهد که به علت شیوع کرونا همچنان تابلوی اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی به فهرستی از مقاصد محدود شده است.

به گزارش ایرنا، امروز (چهارشنبه)، استانبول، دبی، دوحه، آنکارا و مسکو نیز مثل تمام روزهای گذشته  به عنوان مقاصد ورودی و خروجی پروازها از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ثبت شده اند.

مسافرانی که از مبدا کشورهای اروپایی قصد سفر به ایران را دارند از طریق پروازهای کانکشن هواپیمایی قطر، ترکیش ایرلاینز و پگاسوس خود را به تهران می رسانند که آن هم شرط و شروط دارد.

قطر ایرویز نیز همچنان پیشتاز پروازهای ترانزیتی ایران است و تابلوی اطلاعات فرودگاه امام، روزانه بیش از دو پرواز به مقصد دوحه را نشان می‌دهد که منجر به جابجایی مسافران ایرانی از مرز هوایی قطر به اروپا می شود.

برای سفر به کشورهای اروپایی از داخل ایران هم همین شرایط ادامه دارد، البته هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) به جز محدودیت سفر به لندن که برای سومین بار تا پایان بهمن ماه تمدید شد و چند کشور اروپایی دیگر، امکان سفر در چندین مسیر اروپایی از جمله دو شهر آلمان و پاریس و... و. را دارد.

وضعیت پرواز ایرلاین‌های خارجی به ایران

هنوز هواپیمایی لوفتهانزا و اتریش برای سفر به ایران به تفاهم مشخصی دست نیافته اند و طبق آخرین اطلاعیه این شرکت تا هفته آینده خبری از بازگشت این دو ایرلاین به لیست پروازهای فرودگاه امام نیست.

هفته گذشته شرکت خطوط هواپیمایی عراق از آغاز دوباره پروازها به ایران بعد از توقفی یک ماهه خبر داد. این شرکت با انتشار جدول پروازهای روزانه خود از روز شنبه (٤ بهمن‌ماه) یک پرواز رفت و برگشت از نجف به مشهد و یک پرواز رفت و برگشت از نجف به تهران برقرار خواهد داد.

وزارت حمل و نقل عراق روز ۲۲ دسامبر سال گذشته توقف پروازها به ایران و چند کشور دیگر را در چارچوب تدابیر پیشگیری از شیوع گونه جدید کرونا اعلام کرده بود.

وضعیت پرواز به انگلستان

تعلیق پروازها از مبدا و مقصد انگلستان تا پایان بهمن‌ماه تمدید شده است، همچنین مسافرانی که پیش از سفر به ایران در کشورهایی نظیر انگلیس، ژاپن، زیمبابوه، آنگولا و بوتسوانا و چند کشور دیگر حضور دارند از سفر به ایران منع خواهند شد.

کشورهایی از جمله انگلستان، ژاپن، زیمبابوه، نامیبیا، آنگولا، موزامبیک، مالاوی، زامیبیا و بوتسانا و چند کشور دیگر که تا ۲۱ دی «واریانت‌های جهش یافته» نگران کننده در آنها گزارش شده است مشمول قوانین بهداشتی سختگیرانه خواهد بود.

کسانی که در عرض ۲ هفته قبل از ورود به کشور در یکی از کشورهای فوق، اقامت یا حضور داشته و یا مبدا سفرشان از این کشورها بوده باشد از سفر به ایران منع خواهند شد و اجازه ورود به ایران فقط برای سفرهایی صادر می شود که از اتباع جمهوری اسلامی ایران بوده و یا توجیه سفرشان توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا تایید شده باشد.

مسافران وارده از این کشورها در صورت دریافت مجوز برای ورود به کشور و همچنین همه مسافرانی که در مدت ۱۴ روز گذشته در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا حضور داشته باشند باید متعهد به قرنطینه ۱۴ روزه به محض ورود به کشور بوده و ملزم به همکاری کامل با تیم‌های بهداشتی طبق دستورات هستند.

بر اساس پیش بینی یاتا تا سه سال آینده صنعت حمل و نقل هوایی با کاهش تا ٧٠ درصدی مسافر همراه خواهد بود و بازگشت به شرایط قبل از کرونا برای صنعت هوایی فعلا دور از انتظار لست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha