راهداری آذربایجان‌شرقی ۲۵ میلیارد تومان ماشین‌آلات خریداری کرد

تبریز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در سال جاری ۲۵ میلیارد تومان برای خرید ماشین‌آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان هزینه شد.

اورجعلی علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این میزان اعتبار برای خرید ۹ خودرو شامل بیل مکانیکی، لودر و گریدر هزینه شده است، افزود: هم اکنون چهار خودرو به ناوگان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اضافه شده و پنج دستگاه دیگر نیز تا پایان سال به این ناوگان اضافه می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای خرید ۲۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده ای برای سال آینده، اظهار داشت: این اقدامات در راستای نوسازی ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و افزایش سطح خدمات این اداره کل انجام می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری ۸۴ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین این اداره کل و تجهیزات راهداری نیز با صرف بیش از هشت میلیارد تومان از محل منابع داخلی، ملی و استانی بازسازی شده است.

علیزاده با بیان اینکه بازسازی ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده ای نقش بسزایی در صرفه جویی مصرف سوخت و افزایش کیفیت خدمات رسانی ایفا می کند، ادامه داد: در سال جاری تعمیرات اساسی پل‌های خواجه و کمربند جنوبی تبریز،  بهسازی پل‌های روستایی ساخسیلو و مرکید هریس، تعمیرات اساسی پل کمربند مرند با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی انجام شده است.

وی عملیات ساماندهی و حذف نقاط پرحادثه جاده های شریانی، احداث تقاطع‌های غیرهمسطح روشت بناب، بایرام اسکو، تعریض ورودی کلیبر، احداث چهار دستگاه پل پرترافیک ملکان و پل ۲ دهانه هشت متری چکان مراغه، زیرگذر خورخور - گوگان - آذرشهر و ساماندهی و ایمن سازی چهار نقطه حادثه‌خیز را از دیگر اقدامات این اداره کل در زمینه ایمن سازی راه‌های شریانی استان اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، در آذربایجان شرقی ۳۷۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در عملیات زمستانی فعال هستند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha