استاندار: تقویت و ارتقای بودجه قزوین از ضروریات استان است

قزوین -ایرنا- استاندار قزوین گفت: تقویت بودجه و وضعیت اعتباری قزوین از ضروریات این استان است که باید با پیگیری و همکاری دستگاه‌ها و نمایندگان استان در مجلس شورای برای ارتقای آن تلاش کنیم.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در دیدار سحر تاج‌بخش رییس سازمان هواشناسی کشور،  افزود: بودجه قزوین از ابتدای استان شدن آن ضعیف دیده و بسته شده و این روند بعدها نیز تداوم یافته است.

استاندار قزوین با بیان اینکه تغییر وضعیت بودجه‌ای استان‌ها کار دشواری است، افزود: در نشست‌ها و گفت وگوها با مسوولان و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه آنها را اقناع کردیم که شاخص های اختصاص بودجه این استان باید اصلاح شود و آنها نیز این موضوع را پذیرفتند اما در وضعیت فعلی و با درآمدهای محدود دولت، تحقق تقویت بودجه بسیار دشوار است.

وی اظهار داشت: با همه محدودیت‌های اعتباری و درآمدی دولت مقرر شد مقداری به بودجه استان افزوده شود.

استاندار قزوین اظهار داشت: تنها ۲۰ درصد بودجه استانی در اختیار ما قرار دارد که براساس تخصیص‌ها آن را در بین دستگاه‌های اجرایی تقسیم و توزیع می‌کنیم و به نسبت توان و وسع خود اعتباراتی را نیز در اختیار اداره کل هواشناسی قرار خواهیم داد.

جمالی پور با بیان اینکه هواشناسی با فعالیت ها و پیش بینی وضع هوا در واقع از منابع کشور حفاظت می کند و دستگاه مهمی است، افزود: با یک پیش بینی صحیح از سوی هواشناسی می توان مخاطرات طبیعی را با کمترین خسارات مدیریت کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، سال جاری را یکی از سخت ترین سال های مالی و اقتصادی ایران دانست و گفت: تحریم های ظالمانه دشمن و شیوع کرونا شرایط سختی را پدید آورد اما با عنایت خداوند امیدواریم به زودی از این شرایط سخت عبور کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =