۲۱کارگاه‌ فرآوری و بسته‌بندی محصولات باغی در دالاهو ساماندهی می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار دالاهو گفت: ۲۱ کارگاه فرآوری و بسته بندی محصولات باغی در این شهرستان وجود دارد که تلاش می‌شود با حمایت و ارایه تسهیلات بتوانیم همه این کارگاه‌ها را فعال و راه‌اندازی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کرم محمدی روز چهارشنبه در بازدید از کارگاه های بسته بندی و فرآوری شهرستان دالاهو، افزود: تولید محصولات باغی همچون زیتون، گردو و منحصر به فرد بودن انجیر ریجاب و صادرات ده ها تنی این محصولات به کشورهای اروپایی و عراق، منطقه را نیازمند فعال کردن کارگاه های فرآوری و بسته بندی می کند.

نماینده عالی دولت در دالاهو گفت: ساماندهی کارگاه های فرآوری و بسته بندی علاوه بر افزایش درآمد، اشتغال پایدار و رونق اقتصادی منطقه را در پی خواهد داشت.

محمدی ادامه داد: هم اکنون ۵۰ درصد محصول گردوی استان کرمانشاه در شهر ریجاب فرآوری و بسته بندی می شود.

او گفت: تمامی زنان و مردان سخت کوش و پرتلاش دالاهو، فداکاران عرصه تولید و اشتغال هستند و ما وظیفه داریم تا با تمام وجود در جهت برطرف کردن مشکلات آن ها تلاش کنیم.

اکبر میرزایی رییس جهاد کشاورزی دالاهو نیز گفت: ریجاب قطب تولید زیتون، انجیر وماهی استان کرمانشاه است و سالیانه بیش از چهارهزار تن انجیر خشک، بیش ازسه هزار تن زیتون و بیش از ۶ هزار تن ماهی دراین منطقه تولید می شود.

دالاهو در غرب کرمانشاه با بیش از ۳۶ هزار نفر جمعیت، چهار هزار و ۲۰۰ هکتار باغ و ۶۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها