شهردار: طرح بازآفرینی کاروانسرای شاه عباسی سمنان تدوین شده است

سمنان - ایرنا - شهردار سمنان گفت: طرح بازآفرینی کاروانسرای تاریخی شاه عباسی سمنان برای بازدید گردشگران تدوین شده است.

به گزارش ایرنا، سید محمد ناظم رضوی شامگاه سه شنبه در دیدار با استاندار سمنان با اشاره به اینکه روند مرمت و بازسازی کاروانسرای شاه عباسی شهر سمنان براساس زمان‌بندی شهرداری در حال انجام است، افزود: تغییرات شکلی و الحاقات در داخل این بنای تاریخی با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درحال اصلاح و مرمت است.

وی گفت : شهرداری سمنان مکان جدیدی را برای ساختمان اداری اداره کل زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان در نظر گرفته است که با موافقت مدیران این اداره کل در آینده نزدیک فرآیند جابجایی انجام خواهد شد.

ناظم رضوی ادامه داد: در ایام الله دهه فجر و همزمان با ۲۲ بهمن‌ امسال فرآیند آزادسازی دیوار کاروانسرای شاه عباسی و بخشی از بازآفرینی ها انجام می شود.

شهردار سمنان تصریح کرد: حدود ۳۰ تن از کارشناسان شهرداری سمنان در راستای بازآفرینی ،مرمت و مراحل حذف دیوار این بنای تاریخی فعالیت دارند.

گفتنی است این کاروانسرا یکی از املاک سازمان زندان های کشور بود که تا چند ماه پیش به عنوان زندان سمنان استفاده می شد و با پیگیری های سازمان زندان ها، زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شد و با دستور رئیس قوه قضاییه به مکانی فرهنگی برای بهره مندی مردم سمنان به شهرداری سمنان تحویل داده شد.

کاروانسرای تاریخی سمنان در مرکز شهر قرار دارد و این کاروانسرا به عنوان یکی از ۹۹۹ کاروانسرای ساخته شده در دوران شاه عباس صفوی در شهر سمنان احداث شد و دارای ۴۰۰ سال قدمت است که در سال ۱۳۵۲ به ثبت ملی رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها