۴ طرح گازرسانی در چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری گفت: در دهه فجر امسال چهار طرح گازرسانی با هزینه‌کرد ۳۷۶ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری می‎‌رسد.

سیامک حیدری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: گازرسانی به روستاهای خلیل‌آباد خاکی، کریم‎‌آباد خاکی و قلعه خاکی شهرستان شهرکرد با اعتبار ۱۹ میلیارد ریال و ۴۰ انشعاب از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: فاز سوم خط انتقال ۲۰ اینچی شرکت فولاد نیز از دیگر طرح‌های قابل افتتاح شهرستان شهرکرد در دهه فجر امسال است که برای اجرای این طرح ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

حیدری به طرح گازرسانی بازفت، چمن‌گلی و تلورد شهرستان کوهرنگ نیز اشاره کرد و گفت: این طرح از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و با اختصاص اعتباری افزون بر ۱۹۰ میلیارد ریال به دورترین نقاط استان گازرسانی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری، گازرسانی به هفت روستای شهرستان لردگان را از دیگر طرح‌های قابل افتتاح دهه فجر امسال برشمرد و گفت: روستاهای حاتم‌آباد، نصیرآباد، دره‌اشکفت، میلجو، دهنوبارز، ده‌بارز و شوارز با اعتبار ۵۶ میلیارد تومان گازرسانی شده است.

حیدری با بیان اینکه در دهه فجر امسال عملیات اجرایی ۲ طرح گازرسانی نیز در استان آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: گازرسانی به روستاهای آبحره و قلعه خونکار شهرستان کوهرنگ با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و گازرسانی به ۴۰ واحد صنعتی با اعتبار ۱۵۰ میلیاردریال از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۳۹ شهر در چهارمحال و بختیاری برابر ۹۹.۳ درصد جمعیت شهرهای استان و ۵۰۹ روستا برابر ۸۹.۸ درصد جمعیت  روستایی در این استان از گاز طبیعی برخوردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =