فرانسه خواهان رویکرد واقع گرایانه آمریکا نسبت به حزب الله لبنان شد

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام فرانسوی نوشت: آمریکا در زمان ریاست جمهوری جو بایدن برای حل بن بست سیاسی لبنان باید یک رویکرد واقع گرایانه تر نسبت به جنبش حزب الله داشته باشد.

این مقام فرانسوی با اشاره به اینکه اولویت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه تشکیل یک دولت با دوام در لبنان است، گفت: موقعیت اضطراری در لبنان وجود دارد و فکر می کنیم اولویت هایی وجود دارد که ما (فرانسه و ایالات متحده) می توانیم با یکدیگر دنبال کنیم.

وی بدون اشاره به اینکه فرانسه چه چیزی از واشنگتن مطالبه می کند، اضافه کرد: انتظار تغییر در رویکرد آمریکا نسبت به حزب الله نداریم بلکه انتظار واقع گرایی بیشتری از آمریکا نسبت به آنچه امکان پذیر است، می رود.

رئیس جمهوری فرانسه در مهر ماه تحریم‌های آمریکا علیه سران شیعه لبنانی را باعث ایجاد تشنج اوضاع در لبنان دانست.

کلاف سردرگم مشکلات سیاسی و اختلافات احزاب لبنانی مدت‌هاست که پیچیده شده و تاکنون با وجود رایزنی‌های داخلی نتیجه‌ای برای تشکیل دولت جدید حاصل نشده است همین امر سبب شده همه نگاه‌ها معطوف به مکرون شود تا شاید وی با ابتکار عمل راهکاری برای حل این بحران ارائه دهد.

این در حالی است که تلاش‌های قبلی مکرون پس از انفجار بیروت برای متقاعد کردن نیروهای سیاسی لبنان به تشکیل دولتی که قادر به انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی باشد، نتیجه بخش نبوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار جهان