روابط ایران و افغانستان فراتر از زمینه‌های سیاسی و دیپلماتیک است

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، روابط ۲ کشور را فراتر از زمینه‌های سیاسی و دیپلماتیک و بر پایه اشتراکات فرهنگی توصیف و بر اراده در مبارزه با تروریسم و موادمخدر تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز سه شنبه در دیدارِ عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان به اشتراک‌های فرهنگی، آیینی و همسایگی دو کشور اشاره کرد و افزود: میان ایران و افغانستان مسائل مشترکی همچون مبارزه با تروریسم و مواد مخدر وجود دارد، ضمن اینکه اشتراک‌های فرهنگی دو کشور نیز بسیار زیاد است.
وی تصریح کرد: کسی نمی‌تواند روابط و اشتراک‌های فرهنگی را از ما بگیرد و همزیستی مسالمت‌آمیز مهاجران افغانستانی در استان کرمان و ایران نشانه عمق نزدیکی دو ملت است. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان؛ خواستار گسترش تعاملات استان کرمان در زمینه‌های اقتصادی و روابط تجاری با توجه به ظرفیت‌های آن شد. 
بصیری اضافه کرد: مهمان، همیشه برای ما عزیز است و امیدوارم مهاجران افغانستانی پس از برقراری صلح در این کشور با کوله‌باری از خاطرات خوش ایران را ترک کنند و سفیر ما در کشور افغانستان باشند.  
عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان نیز با تشکر از مهمان‌نوازی‌های مدیران و مردم استان کرمان نسبت به مهاجران افغانستانی و امیدواری برقراری صلح در افغانستان، برگشت مهاجران را از اولویت‌های این کشور برشمرد. 
سفیر افغانستان، استان کرمان را مهد کریمان خواند و گفت: این کرامت برای سومین بار مرا به کرمان کشانده است.
وی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان از مسئولان و مردم استان کرمان تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد: با راه‌اندازی مرکز توزیع تذکره الکترونیکی، حضور مهاجران افغانستانی قانونمندتر شود. 
لیوال سفیر افغانستان با تقدیر از خدمات اداره کل اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان گفت: "علی شفیعی دوست بسیار خوب مهاجران افغانستانی است".
همچنین علی شفیعی مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان در این دیدار از راه‌اندازی مرکز پژوهش و تحقیقات این اداره کل خبر داد و تصریح کرد: با تدبیر و پشتیبانی استاندار کرمان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی  مراقبت‌های لازم برای مهاجران افغانستانی در مقابل بیماری کروناویروس در استان انجام شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها