ابراز تاسف نخست وزیر انگلیس از درگذشت ۱۰۰ هزار بیمار کرونایی

لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس که کشورش با شیوع افسارگسیخته ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، روز سه‌شنبه در نشست خبری روزانه دولت حاضر شد تا درگذشت بالغ بر ۱۰۰ هزار بیمار کرونایی را به مردم کشور تسلیت بگوید.

به گزارش ایرنا، بوریس جانسون در سخنانی که از طریق شبکه‌های تلویزیونی و فضای مجازی پخش شد با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد و گفت: غم اندوهی را که در این آمار نهفته است نمی‌توان اندازه گیری کرد.

وی افزود که خاطره تمام آن‌هایی که بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند به ویژه کادر درمانی، نیروهای مسلح، آموزگاران، پلیس و آن‌هایی که کشور را در وخیم ترین بحران پس از جنگ جهانی دوم سر و پا نگه داشتند، گرامی می‌دارد

نخست وزیر انگلیس همچنین از تلاش دانشمندان در خصوص کشف واکسن کرونا قدردانی کرد و ادامه داد: تاکنون ۶.۸ میلیون نفر در سراسر کشور واکسینه شده‌اند. وی افزود؛ زمانی که از این بحران خلاص شویم اطمینان حاصل خواهیم کرد که از آنچه رخ داد درس بگیریم و خود را برای سایر بیماری‌های همه‌گیر آماده کنیم.

شیوع گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس که ۳۰ درصد مرگبارتر و ۷۰ درصد نسبت به ویروس اصلی مسری‌تر است غوغایی به پا کرده است. بر اساس آخرین آمار رسمی منتشر شده شمار جانباختگان مبتلا به کرونا در انگلیس، امروز از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت. به این ترتیب انگلیس بعد از آمریکا، برزیل، هند و مکزیک در رتبه پنجم در جهان بلحاظ شمار قربانیان کرونا قرار دارد.

جانسون ۱۶ دی‌ماه سطح محدودیت های کرونایی را به قرنطینه سراسری ارتقاء داد. به این ترتیب افراد تنها در شرایط اضطراری، شامل خرید اقلام ضروری، مراجعه به درمانگاه و فرار از اذیت و آزار خانگی قادر به خروج از منزل هستند. همچنین افراد شاغل تنها در حالی که امکان کار از راه دور وجود نداشته باشد می‌توانند خانه را ترک کنند. دولت همچنین محدودیت‌های مسافرتی را از دوشنبه گذشته تشدید کرده است.

هنوز تصویر روشنی از زمان کاهش محدودیت‌های کرونایی وجود ندارد. دولت امیدوار است با سرعت بخشیدن به واکسیناسیون کرونا، کنترل اوضاع را به دست بگیرد اما تاخیر دو شرکت تولید واکسن  فایزر - بیونتک و آسترازنکا برای تحویل واکسن‌ها، رویای دولت را آشفته کرده است.

ندیم زهاوی معاون وزیر بهداشت انگلیس که بر اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در کشور نظارت دارد، امروز با اشاره به تداوم بحران کرونا هشدار داد که کسی برای مسافرت‌های تابستانی برنامه ریزی نکند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =