اعضای کمیته فنی فدراسیون بدن‌سازی مشخص شدند

تهران- ایرنا- با معرفی اعضای کمیته فنی، اولین نشست این کمیته امروز با حضور رییس فدراسیون بدنسازی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، اولین نشست کمیته فنی فدراسیون امروز (سه شنبه) با حضور تمامی اعضا در دفتر رییس فدراسیون برگزار و احکام سامان سرابی، محرم پناهی، محمدعلی اکبری، عباس عاقلی، حسن رهنمائیان، محسن شاکری، رضا درویش و مجید سرائی به عنوان اعضای کمیته فنی به آن‌ها اهدا شد.

در این نشست که عبدالمهدی نصیرزاده رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، حسن کرباسی سرپرست دبیری فدراسیون بدنسازی و محمد نصیری سرپرست کمیته فنی در آن حاضر بودند، سامان سرابی به عنوان دبیر و حسن رهنمائیان به عنوان سخنگوی کمیته فنی فدراسیون بدنسازی معرفی شدند.

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ابتدای جلسه کمیته فنی گفت: نگاهم به کمیته فنی مانند اتاق فکری است که در همه امور و مشکلات فدراسیون باید دست به کار شود و به ما مشورت بدهد. ما باید سالیانه در ۱۰ الی ۱۲ مسابقه شرکت کنیم و ۴ الی ۵ تیم خارجی وارد ایران شوند. اگر بتوانیم لیگ پرورش اندام را راه اندازی کنیم چرخه اقتصادی فدراسیون فعال می‌شود.

عبدالمهدی نصیرزاده با اشاره به این موضوع که سیاست رافائل، رییس IFBB به سمت سالم سازی فضا است و او تصمیم دارد بیشتر وارد فضای رقابت‌های فیزیک، فیزیک ماسکولار، فیتنس و... شود، در ادامه افزود: در جلسه‌ای که با رییس فدراسیون جهانی داشتم به ورزش کشتی به عنوان ورزش اول کشورم اشاره کردم و گفتم که به عنوان مثال اگر روسیه در مسابقات حضور نداشته باشد مسابقات بی‌اعتبار به نظر می‌رسد و سایر تیم‌ها علاقه‌ای به حضور ندارند. همین موضوع در رشته پرورش اندام درباره ایران صدق می‌کند. وقتی ما سهمی در تصمیم گیری‌های فدراسیون جهانی نداشته باشیم در رقابت‌ها شرکت نمی‌کنیم. ایران است که به این رشته در جهان اعتبار و وجاهت داده است.

محمد نصیری، سرپرست کمیته فنی نیز در ادامه جلسه با تاکید بر این موضوع که مبنا و پایه کمیته فنی بر اساس خرد جمعی و هم فکری است، اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که با مدیریت نصیرزاده تغییرات مناسب به همراه اتفاقات خوب در کمیته فنی رخ دهد و با نگاه عدالت محور اعضاء و خرد جمعی به تصمیم گیری‌های مناسب برسیم. باید با سایر کمیته‌ها تعامل داشته باشیم و رویکرد سازنده، مثبت و البته بدون مداخله داشته باشیم. به تنهایی نمی‌توانم کاری از پیش ببرم و همه باید دست به دست هم بدهیم و با یک فکر و یک هدف و با کمک ربیس فدراسیون بهترین خروجی را داشته باشیم.

وی در جهت  صحبت‌های رییس فدراسیون در خصوص تصمیم رییس فدراسیون جهانی افزود: سال ٢٠٠٣ از ما تست دوپینگ می‌گرفتند و باید جواب منفی را ارائه می‌دادیم تا وزن کشی انجام شود و در نهایت هم که جزو سه نفر برتر قرار می‌گرفتیم باز هم تست دوپینگ می‌دادیم و بعد مدال و حکم ما را تحویل می‌دادند.

 سامان سرابی دبیر کمیته فنی همچنین گفت  همه اعضا باید نظر خود را برای تصمیم گیری ارایه کنند. ما نماینده مردم در فدراسیون هستیم و باید به جمع بندی جامعی برسیم چون چشم خیلی از ورزشکاران به تصمیمات این کمیته است. ما بالای ١٠ تا ٢٠ بار در مسابقات تست دوپینگ دادیم و مقام‌هایی که کسب کردیم، با تایید وادا بوده است که مستندات آنها وجود دارد. در مسابقات ٢٠٠٦ تست دوپینگ دادیم که با جواب منفی آبرودار کاروان ورزشی ایران شدیم.

حسن رهنماییان بنیز گفت: در مراسم چند روز قبل دیدم رییس فدراسیون وقتی به اسم ورزشکاران رسید چطور بغض کرد، فهمیدم که او به خوبی می‌داند ورزشکاران برای یک قهرمانی چقدر زحمت می‌کشند. امیدوارم نصیرزاده با همین غیرت و تعصب دنبال امور ورزشکاران و قهرمانان باشد.

همچنین در این نشست در خصوص برگزاری لیگ پرورش اندام و نحوه تعامل با فدراسیون‌های بین المللی بحث و بررسی صورت گرفت و مقرر شد تصمیم گیری در خصوص حضور در مسابقات مختلف بین المللی در اختیار کمیته فنی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار ورزش