خاموشی صفر در روز انتظار برای قطع برق

تهران - ایرنا - در روزی که در نیمه شمالی کشور برای تک تک استانها، جداول خاموشی های احتمالی برنامه ریزی شده صادر شده بود، با مدیریت خوب شبکه برق و همکاری مشترکان، برق هیچ مشترکی تا غروب امروز قطع نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صنعت برق، ستاد مدیریت سوخت کشور که با حضور مدیران شرکت توانیر روز گذشته برگزار شده بود، تصمیم به صدور جداول خاموشی های احتمالی برنامه ریزی شده برای استانهای واقع شده در نیمه شمالی کشور در تاریخ هفتم بهمن ماه (امروز) گرفت تا در صورت بروز محدودیت در تامین برق، مشترکان بخش خانگی از زمان قطع برق خود مطلع شوند.

این جداول شب گذشته تهیه و منتشر شد و از طریق سایت شرکت های توزیع نیروی برق و همچنین اپلیکیشن "برق من" به مشترکان اطلاع رسانی شد.

با تلاش مستمر فعالان صنعت برق، مدیریت بخش صنایع و خانگی به کاهش ۱ هزار و ۵۰۰ مگاواتی پیک روز جاری در مصرف برق نسبت به پیک روز گذشته منجر شد به طوری که ۵۰۰ مگاوات سهم کاهش مصرف در بخش صنایع و هزارمگاوات سهم مدیریت مصرف در سایر بخش ها بود.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این باره گفت: موفق شدیم با مدیریت مصرف برق که البته با همکاری مشترکان محقق شد، از صبح امروز تا غروب امروز را بدون خاموشی بگذرانیم و امیدواریم امشب نیز، مشترکان با مدیریت مصرف، به پایداری شبکه برق کشور کمک کنند و از شب جاری نیز بدون خاموشی عبور کرد.

در واقع صنعت برق کشور بار دیگر ثابت کرد در شرایط حساس و بحرانی، هنر مدیریت شبکه برق کشور را از ابعاد مختلف هماهنگی تولید، فوق توزیع، توزیع و حتی مدیریت مصرف دارد و این هنر صنعتگران برق، امروز در حالی که نیروگاهها در محدودیت شدید تامین سوخت گاز بودند، روشنایی را به مردم هدیه داد.

تخصیص گاز به بخش نیروگاهی در روز ششم و هفتم بهمن ماه (روز گذشته و روز جاری) به رقم ۸۱ میلیون مترمکعب در روز رسید؛ در حالی که برنامه شرکت ملی گاز ایران تحویل روزانه حداقل ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز به بخش نیروگاهی است.

به گزارش ایرنا روز گذشته دوشنبه معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: فردا (سه‌شنبه) به دلیل افزایش مصرف گاز و محدودیت عرضه گاز به نیروگاه‌ها، احتمال اعمال خاموشی در تهران و مناطق شمالی کشور وجود خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار اقتصاد