۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۰
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84200211
۱ نفر

برچسب‌ها

ظریف: سفر به مسکو  دستاورد خوبی داشت

مسکو - ایرنا - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان سفر خود به مسکو گفت: مجموعا این سفر از جهت همکاریهای دو جانبه و چند جانبه منطقه ای بویژه در حوزه قفقاز دستاوردهای خوبی داشت.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ظریف در گفت و گو با رسانه ها در باره امضا توافق امنیت سایبری بین دو کشور افرود: همکاران من و لاوروف در وزارت خارجه بیش از یک سال در مورد همکاری های بین المللی درمورد حوزه امنیت سایبری گفتگو کرده بودند. 

وی اظهار داشت: ما  توانستیم با همکاری مجموعه ای از همه دستگاه های ذیربط از داخل دولت و خارج از دولت در ایران و همچنین وزارت ارتباطات این سند را امروز امضاء کنیم.
 
وی افزود: همین طور سند همکاری های فرهنگی بین ایران و روسیه مراحل نهایی اش را طی کرده و به مرحله امضاء رسیده است که به یکی دیگر از حوزه های کاری بین ایران و روسیه تبدیل خواهد شد.
.
او گفت: در مورد واکسن گفت و گوهای خوبی به همت وزارت بهداشت و سفارت ما در مسکو صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم در زمینه خرید واکسن و تولید مشترک واکسن هر چه سریعتر به نتیجه برسیم . 

وی اظهار داشت: امروز گفت وگوهای ما طولانی تر از معمول بود بخاطر اینکه ما همه مسائل را مورد بررسی قرار دادیم و این سفر منطقه ای من به حوزه قفقاز بود .

ظریف اظهار داشت: ما بحث تحولات بین المللی و ضرورت همکاری بین ایران و روسیه در چارچوب 4+1 برای بازگرداندن امریکا به اجرای برجام و همین طور مسائل منطقه ای را بحث کردیم. 

وزیر خارجه ایران تصریح کرد: بحث دوجانبه در حوزه های مختلف پیگیری شد و کارهای خوبی که دو کشور دارند انجام می دهند را مورد بحث مشترک قرار دادیم. 
محمدﺟﻮاد ظﺮﯾﻒ»، وزﯾﺮ ﺧﺎرﺟﻪ جمهوری اسلامی ایران، در ادامه سفر منطقه‌ای خود، با هدف رایزنی های دوجانبه و منطقه‌ای با مقامات روس بعد از سفر به باکو. امروز سه شنبه وارد مسکو شده بود شامگاه سه شنبه هفتم بهمن مسکو را به مقصد ایروان ترک کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار جهان