استاندار خراسان رضوی از بخشهای روستایی و شهری بردسکن بازدید کرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی در سفر روز سه‌شنبه خود به بردسکن شامگاه امروز با حضور در روستای کلاته نو و بخش شهرآباد این شهرستان با مردم دیدار و برای رفع مشکلات آنها دستورات لازم را صادر کرد.

محمد صادق معتمدیان در خصوص اجرای مرحله دوم طرح هادی روستای کلاته نو و تخصیص تسهیلات بازسازی منازل بازمانده از سیل سال ۹۸ دستورات مقتضی را صادر کرد.

وی همچنین در خصوص کاهش فضای حریم سبز ورودی این روستا و در خواست مردم برای بازنگری آن مسوولان اداره راه و شهرسازی را مامور بررسی این درخواست کرد.  

دهیار روستای کلاته نو در بیان مشکلات مردم این منطقه گفت: طرح تعریض جاده فعلی این روستا داده شده است ولی فضای حریم سبز در نظر گرفته شده، باعث مشکل در ایجاد ساخت و ساز در این محدوده شده است و درخواست اهالی این روستا بازنگری در تغییر متراژ عرض این جاده است.

علیرضا محمدی با اشاره به این که شغل مردم این روستا بیشتر کشاورزی و دامداری است افزود: خاموشی چاه‌های کشاورزی و صدور جریمه برداشت مازاد آب  یکی از دغدغه های اصلی اهالی این روستاست.

وی ادامه داد: مرکز بهداشت و خدمات جامع سلامت روستای کلاته نو جمعیت هفت هزار نفری پنج روستای اطراف خود را زیر پوشش دارد ولی تجهیزات آزمایشگاهی و دندانپزشکی متناسب با این جمعیت نیست و باید به آن توجه شود.

در ادامه این سفر، شهردار شهرآباد در خصوص ضرورت اجرای روکش آسفالت ورودی شرقی این شهر درخواست اعتبار کرد.

علی نجفی همچنین با توجه به کمک برای ایجاد کسب درآمد پایدار برای شهرداری این منطقه درخواست صدور بهره برداری از معادن سنگ آهن این روستا را مطرح کرد.

وی در خصوص پروژه های گردشگری و استفاده مردم از مسیر گردشگری "کفه نمکی" در روستای رحمانیه این منطقه افزود: فراهم شدن راه دسترسی مناسب به این روستا یکی از نیازهای اساسی است.

بخشدار شهرآباد نیز با اشاره به مشکل خاموشی چاههای کشاورزی این منطقه گفت: در گذشته محصولاتی همچون گندم و جو در این منطقه کشت می‌شده است ولی اکنون و با توجه به خاموشی چاه‌های کشاورزی منطقه کشاورزان رغبتی به کشت همزمان این ۲ محصول نشان نمی دهند.

علی حاجی نژاد افزود: برای مدیریت بهتر کشاورزی خرده مالکی لازم است تا مسائل حوزه آبی این منطقه مورد تجدید نظر واقعی قرار گیرد.  

وی همچین با اشاره به معدن سنگ آهن قدیمی در این منطقه ادامه داد: مهم ترین معدن قدیمی با ۶۰ سال سابقه اکنون غیر فعال است که نیاز به راه اندازی مجدد آن احساس می شود.

ملاقات مردمی و بازدید از یک کارخانه نساجی و همچنین جلسه جمع‌ بندی سفر به شهرستان بردسکن پایان بخش برنامه‌های استاندار خراسان رضوی در این سفر خواهد بود.
استاندار خراسان رضوی امروز هفتم بهمن ماه سفر خود به جنوب غرب خراسان رضوی را آغاز کرد و پس از بازدید از کاشمر وارد شهرستان بردسکن شد 

بازدید از ساخت راههای روستایی، چند واحد صنعتی و همچنین جاده در دست ساخت شادمهر – کاشمر از برنامه‌های استاندار خراسان رضوی در سفر به شهرستان کاشمر بود.

شهرستان بردسکن در ۲۸۰ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها