۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۴
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84200186
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار اصله درخت در خرم آباد کاشته می شود

خرم‌آباد - ایرنا - آیین کاشت هفت هزار اصله درخت روز سه شنبه با حضور یحیی ابراهیمی رییس مجمع نمایندگان استان لرستان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رییس بیمارستان شفا روز سه شنبه در این آیین بر لزوم ترویج فرهنگ درختکاری و صیانت از منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: در این راستا هفت هزار درخت سرو که نماد آزادگی است به پاس ارج نهادن به هفت هزار سال تمدن ایران زمین در معابر و مناطق تفریحی شهرستان خرم‌آباد کاشته خواهد شد.

روح الله فکوری با تقدیر از مشارکت شهرداری خرم‌آباد افزود: این حرکت می‌تواند الگویی برای توسعه فضای سبز و کاشت درخت باشد.

فکوری با اشاره به اینکه آبادانی هر چه بیشتر شهر خرم‌آباد، مستلزم مشارکت همه مردم است، بیان کرد: امیدواریم این حرکت باب خیری برای توسعه و آبادانی دیار خرم‌آباد و افزایش مشارکت همگانی برای توجه به درختکاری باشد.

 رییس مجمع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تقدیر از عملکرد کادر بیمارستان شفا از تلاش‌های این مجموعه در حوزه درمان ابراز رضایت کرد و ادامه داد: بیمارستان شفا، در حوزه سلامت قدم‌های خوبی برداشته و در بخش درمان باعث آبروی استان است.

یحیی ابراهیمی با اشاره به اینکه تقبل پرداخت هزینه کاشت هفت هزار درخت را کاری خداپسندانه و اصولی در جهت فرهنگ سازی درختکاری توصیف کرد و گفت: کاشت درخت در مسیر سلامت انسان‌ها است چرا که درخت و فضای سبز، موجب ارتقای سطح سلامت روحی و روانی انسان‌ها است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه درخت سرو نماد درخت زندگی است که سابقه چهار هزار ساله در شهر ابرکوه یزد دارد، اضافه کرد: درختان ریه‌های طبیعی هستند کمااینکه ۶ میلیون هکتار جنگل‌های زاگرس نقش مهم در تنوع آب و هوایی، پاکی هوا و جلوگیری از سیل دارند از طرفی بخش مهمی از جنگل‌های زاگرس در لرستان واقع شده است.

وی بر لزوم توجه به جنگل‌های زاگرس تاکید کرد و با اشاره به اینکه جنگل‌های زاگرس در حال نابودی هستند، ادامه داد: یکی از بهترین کارها برای حفظ و نگهداری از طبیعت و جنگل‌ها کاشت درخت است و جامعه با الگوبرداری از کاشت هفت هزار درخت سرو، به حفط و نگهداری محیط زیست و منابع طبیعی کمک کند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اولیای دین بر کاشت درخت است، تصریح کرد: در احوالات امام علی(ع) آمده است که آن حضرت در مدینه باغ‌های زیادی کاشته و وقف مردم کردند، در ایران باستان هم مردم در ایام بهار به کاشت درخت و سبزه، توجه ویژه داشتند.

وی با بیان اینکه هرساله مقام معظم رهبری در ۱۵ اسفند، درخت می‌کارد و نسبت به کاشت درخت تاکید می‌کنند، افزود: یکی از عواملی که ریسک بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد درختکاری است از طرفی حضور در جنگل، میزان بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه جنگل و درخت باعث کاهش استرس و قندخون شده و موجب تامین سلامت روحی است، تصریح کرد: مشکل‌ آیندگان فرسایش خاک است و درختان از فرسایش خاک جلوگیری می‌کند.

رییس مجمع نمایندگان لرستان با اشاره به اینکه کاشت درخت توجیه فنی و اقتصادی دارد، افزود: کاشت درخت در حوزه آبخیزداری نیز نقش اساسی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها