برگزیده های جشنواره ابوذر در هرمزگان تجلیل شدند

بندرعباس- ایرنا- آیین پایانی ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر سه شنبه شب در استان هرمزگان با ۱۸برگزیده به کار خود پایان داد.

دراین مراسم که جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی و جمعی از نمایندگان وخبرنگاران اصحاب رسانه حضور داشتند از آثار برتر رسانه های استان دربخش های مختلف تجلیل شد که خبرنگاران ایرنا دراین جشنواره خوش درخشیدند.

مسوول بسیج رسانه هرمزگان در ابتدای این آیین گفت: در ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر افزون بر ۱۵۰ اثر در بخش های تیتر، گزارش، مصاحبه و خبر با ۶۰ شرکت کننده به دبیرخانه ارسال شد که پس از داوری 18 اثربرتر شناخته شد.

محمدامین ذاکری افزود: این جشنواره با همکاری سازمان بسیج رسانه واداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف پویایی و حمایت از آثار اصحاب رسانه در حوزه انقلاب اسلامی و تقویت جبهه انقلاب فرهنگی برگزار شد.

اصحاب رسانه با تولید محتوای فاخر انقلابی به پویایی انقلاب کمک کنند

جانشین سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در ادامه این مراسم به ایراد سخنرانی با محوریت گام دوم انقلاب پرداخت و ابرازداشت: از وظایف اصلی اقشار بسیج ایفا کردن نقش خود در اجرایی شدن گام دوم انقلاب می‌باشد و یکی از این قشرهای اثرگذار در این عرصه بسیج رسانه است.

سرهنگ هدایت الله امیری افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت استکبارستیزی انقلاب همواره مورد دشمنی و خصومت استکبار جهانی بوده‌ایم و دشمن در این سال‌ها از همه ترفندها برای ضربه زدن به این انقلاب استفاده کرده است.

وی ادامه داد: امروز آنچه عنوان می‌شود ما درگیر جنگ ترکیبی هستیم جنگی که هم از شیوه‌های روانی و هم اقتصادی، سخت و نیمه سخت و جنگ نرم استفاده می‌شود اما آنچه بسیار مهم است و در جنگ ترکیبی بیشتر ما را در معرض حمله دشمن قرار داریم عرصه عملیات روانی است.

جانشین سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان بیان داشت: به عنوان مثال در موضوع جنگ سخت فقر و معیشت داریم اما برخی مواقع موضوع احساس فقر مطرح می‌شود و به طور یقین احساس فقر از خود فقر سخت‌تر و سهمگین‌تر است.

امیری در این رابطه به نقش اصحاب رسانه برای از بین بردن احساس فقر اشاره کرد و افزود: اصحاب رسانه برای از بین بردن احساس فقر از جامعه باید روح امید و امیدواری نسبت به انقلاب را در جامعه زنده و پویا نگه دارد.

وی با بیان اینکه امروز هر فرد یک رسانه است که می‌تواند بسیاری از مسائل را منتقل اما آنچه به ویژه در استان هرمزگان بسیار مهم می‌باشد، تولید محتوای فاخر و انقلابی است که مردم را نسبت به انقلاب و فرهنگ ایثار امیدوار کند.  

خبرنگار بسیجی به اثرگذاری محصول خود در زندگی مردم توجه دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به عنوان سومین سخنران ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان به نقش هرمزگان در انقلاب اسلامی پرداخت و ابرازداشت: نقش مردم و انقلابیون این استان در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نقشی ماندگار است.

رضا کمالی زرکانی نقش اصحاب رسانه را در ثبت لحظات حساس این کشور بسیار مهم توصیف کرد و ادامه داد: هرکسی که با قلب خود برای مردم این کشور و برای ثبت لحظه‌های ماندگار انقلاب اسلامی کار می‌کند یک بسیجی است.

وی اضافه کرد: خبرنگار بسیجی کسی است که با ارائه محصول با کیفیت خود به نقش مردم و اثرگذاری محصول خود در زندگی مردم توجه دارد.

معرفی رتبه ها

 این جشنواره با محوریت "کرونا و کمک مومنانه، چهل سالگی دفاع مقدس، دستاوردهای انقلاب اسلامی، جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه، آسیب های اجتماعی و مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه" برگزار شد.

در این جشنواره خبرنگاران جمهوری اسلامی( ایرنا) در هرمزگان با کسب چهار رتبه مختلف خوش درخشیدند و طی آن در بخش خبر "فرنگیس حمزه یی" با خبر« شرط جهش تولید؛ مبارزه با قاچاق کالا» حائز رتبه اول و در بخش گزارش تحلیلی با عنوان «والدین شهدا گنجینه‌های کمیاب انقلاب اسلامی» نیز رتبه دوم را به دست آورد.

 رتبه سوم بخش «گزارش تحلیلی» این جشنواره نیز به "رقیه غلامی زاده" با عنوان «کمک مومنانه جبرانی برای آسیب اقتصادی کرونا در هرمزگان» رسید و از این خبرگزاری در بخش عکس موضوعی، نیز  "نادر ناصری" رتبه نخست را کسب کرد.

با رای هیات داوران متشکل از سید رضا هاشمی زاده ، عبدالرسول بهمنی و خلیل تنیده در بخش مصاحبه « سمانه کمالی باغستانی از نشریه پیام هرمزگان "رتبه اول" در موضوع مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه را به دست آورد و رتبه دوم و سوم این بخش نیز به ترتیب به علی زارعی چاه خرگی از روزنامه دریا و سمانه جیشی از تسنیم تعلق گرفت.

در بخش گزارش (خبری،تحلیلی) امیر حسین طالبی با «یک قدم مانده به منزل آخر؛ اینجا زمان منتظز کسی نمی ماند» به عنوان نفر اول معرفی و نفرات دوم و سوم نیز به فرنگیس حمزه یی و رقیه غلامی زاده هر دونا از ایرنا تعلق گرفت.

 هیات داوران در بخش "خبر" به ترتیب "فرنگیس حمزه یی" از (ایرنا) با موضوع جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، "حامد علی نژاد سردره" از خبرگزاری بسیج با موضوع کرونا و کمک مومنانه و عبدالرحیم رضوانی از خبرگزاری تسنیم با عنوان خبری با محوریت مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه و با عنوان «دوران حضور آمریکا در منطقه به آخر خط رسیده است» رتبه های این بخش را از آن خود کردند.

در بخش مقاله و یادداشت از روزنامه ندای هرمزگان "کاظم گلخنی"، "سعیده دبیری نژاد" و "فروغ مسلم زاده" به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

هیات داوران در بخش عکس "نادر ناصری" را با موضوع کرونا و کمک مومنانه معرفی کردند.

در بخش فیلم کوتاه رتبه های اول تا سوم به "میثم میرزاده" از خبرگزاری تسنیم به دلیل پرداختن به «سفرنامه تسنیم به مناطق محروم هرمزگان»، "ابوالحسن زاهدی" از «صداوسیمای مرکز خلیج فارس برای گزارش کرونا در میناب»و "زینب نورالدینی" از روزنامه ندای هرمزگان برای «اهدای هزار دستگاه یخچال هدیه مقام معظم رهبری به بشکرد» تعلق گرفت.

در بخش موشن گرافی نیز هیات داوران این دوره از جشنواره "محمدرضا سنقرزاده" برای موشن گرافی اعتیاد و "صادق عسکری"برای موشن گرافی لامپ خارجی هردو از صداوسیمای مرکز خلیج فارس به عنوان نفرات اول و دوم معرفی کردند.

در بخش ویژه این جشنواره نیز از رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها