مدیر فنی راهکارهای اجرایی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری منصوب شد

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی معاون پرستاری این وزارتخانه را به مدیریت فنی و تخصصی راهکارهای اجرایی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری منصوب کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی در این حکم خطاب به مریم حضرتی نوشت: با عنایت به منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال روز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار مبنی بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و ضرورت فراهم نمودن زمینه اجرای کامل قانون مذکور به مطلوب‌ترین شکل و با توجه به سوابق علمی و اجرایی،  مدیریت فنی و تخصصی راهکارهای اجرایی قانون یاد شده به سرکار عالی محول می شود تا با همکاری و مشارکت فعال حوزه های ذی ربط در وزارت بهداشت (شامل معاونت ها و دبیرخانه شورای عالی بیمه)، سازمان نظام پرستاری و سازمان های بیمه ای اقدامات لازم را معمول داشته و نتیجه آن را به طور مستمر به اینجانب گزارش نمایید.  امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.

همچنین طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیریت هماهنگی و نظارت بر قانون تعرفه گذاری، به معاون حقوقی مجلس و امور استان ها محول شد.

نمکی در این حکم به طاهر موهبتی نوشت: با عنایت به منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سال‌روز ولادت با سعادت حضرت زینب‌کبری (س) و روز پرستار مبنی بر اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و ضرورت فراهم نمودن زمینه اجرای کامل قانون مذکور به مطلوب‌ترین شکل و با توجه به سوابق علمی و اجرایی، مدیریت هماهنگی و نظارت بر راهکارهای اجرایی قانون یاد شده به جناب‌عالی محول می‌شود تا با همکاری و مشارکت فعال حوزه‌های ذی‌ربط در این وزارت (شامل معاونت‌ها و دبیرخانه شورای‌عالی بیمه سلامت) سازمان نظام پرستاری و سازمان‌های بیمه‌ای اقدامات لازم را معمول داشته و نتیجه آن را به‌طور مستمر به اینجانب گزارش نمایید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.

به گزارش ایرنا،  معاون پرستاری وزارت بهداشت پیش از این در همین رابطه گفته بود:‌ اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری سبب هویت مستقل حرفه‌ای و عدالت در سلامت خواهد شد. پس از تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای این قانون در روز پرستار سال جاری، جلسه حاضر با حضور دست اندر کاران اجرای این قانون برگزار شده و تا حصول نتیجه و اجرایی کردن آن، این جلسات به صورت جدی و مستمر ادامه خواهد یافت.

حضرتی اظهار کرد: با توجه نص صریح قانون و تکلیف مقام معظم رهبری بر وزارت بهداشت، امیدواریم این قانون هرچه زودتر اجرایی شود. اجرای این قانون سبب هویت مستقل حرفه ای و عدالت در سلامت خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار جامعه