۲۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در همدان رونمایی شد

همدان- ایرنا- ۲۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس روز سه شنبه در نشست تخصصی نویسندگان حوزه ادبیات پایدار با حضور مسوولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در همدان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان همدان در این نشست که در محل باغ موزه دفاع مقدس همدان برگزار شد، گفت: بسیاری از افرادی که دغدغه دین، انقلاب و مردم را دارند با  احساس مسوولیت در حوزه نشر و ترویج ارزش های دفاع مقدس دست به قلم شده اند.

سردار «مهدی ظفری» اظهار داشت: بسیاری از نویسندگان به صورت افتخاری و داوطلبانه به این عرضه ورود کرده اند که نتیجه تلاش و فعالیت این افراد در حوزه نشر و ترویج ارزش های دفاع مقدس برای استفاده عموم عرضه شده است. 
 

وی با بیان اینکه پیرو منویات رهبر فرزانه انقلاب برای شکل گیری نهضتی پویا، ۱۰۰ عنوان کتاب با محوریت روحانیت، بانوان، سپاه و بسیج گردآوری شده است، افزود: حدود ۸۰ عنوان از این کتاب ها با تلاش و همتی والا در راستای دفاع از ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس آماده و تدوین شده است. 

رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز دراین آیین گفت: همکاری و همراهی رزمندگان و یادگاران دوران دفاع مقدس حسب فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ثبت و مانایی ارزشهای دفاع مقدس، ضروری است.

سرهنگ پاسدار «عباس بایرامی» اظهار داشت: بزرگترین مشکل در عرصه نویسندگی دفاع مقدس، تولید محتوای موردنیاز است تا نویسندگان علاقه مندان بتوانند این مطالب را گردآوری و مدون کنند.

وی با تاکید بر ضروت همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش ها و مجموعه های مرتبط و فعال در حوزه دفاع مقدس با نویسندگان برای انتشار این مطالب، افزود:  نبود درک صحیح و درست در بخشی از  الزام ثبت و مانایی این فرهنگ، موجب فراموشی ارزش های ماندگار و والای دفاع مقدس خواهد شد.

سرهنگ بایرامی تصریح کرد: فرهنگ دفاع مقدس مملو از ایثار، مقاومت، گذشت، دوستی و محبت است که باید همه آحاد جامعه به ویژه مسوولان و متولیان امر برای حفظ و ماندگاری این فرهنگ به صورت جدی تلاش کنند.

معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز در ادامه این نشست گفت: انجمن نویسندگان دفاع مقدس تا پایان سال در کشور راه اندازی و فعال میشود.

«مهدی فاطمی» با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۰۰ نویسنده دفاع مقدس در کشور فعالیت دارند، افزود: قلم نویسندگان دفاع مقدس موجب شده تا حوزه ادبیات پایداری غنی تر از گذشته شود.

به گفته وی، ۷۱۱ عنوان کتاب دفاع مقدس سال گذشته در کشور منتشر شده که ۴۳ عنوان آن به عنوان اثر برتر ملی معرفی شدند. 

در این آیین از «محمد برخوردار» مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان با اهدا لوحی تقدیر شد.

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان تا کنون ۲۱ کتاب شنیداری در بخش های کودکان، شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم را تهیه و منتشر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها