۱۵۰۰ خانه ورزش روستایی تا پایان دولت دوازدهم در کشور ساخته می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته با وزارت ورزش و جوانان تعداد خانه‌های ورزش روستایی کشور تا پایان دولت دوازدهم از سه هزار و ۵۰۰ به پنج هزار باب افزایش خواهد یافت.

محمدتقی امیری خراسانی روز سه شنبه در حاشیه مجمع سالانه هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی - محلی خراسان رضوی افزود: به عنوان فدراسیون ورزش روستایی برای ما بحث کیفیت و بهره‌وری خانه‌های ورزشی روستایی در جایگاه بالاتری نسبت به کمیت این اماکن قرار دارد.

وی به مشارکت موثر ادارات کل ورزش و جوانان در ایجاد خانه‌های ورزش روستایی اشاره کرد و ادامه داد: در راستای تحقق این اهداف با وزیر ورزش و جوانان در جلسه شورای عالی ورزش همگانی بر موضوع افزایش کیفیت در ورزش روستایی هماهنگی صورت گرفت.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی گفت: در چارچوب ارتقای کیفیت در این ورزش به دنبال ایجاد نوعی المپیاد ورزشی مختص خانه‌های ورزش روستایی در سطح کشور و به شکل ملی هستیم تا با این اقدام انگیزشی، چراغ خانه های ورزش روستایی به شکل مداوم روشن باشد.

امیری خراسانی افزود: امسال به علت همه‌گیری کرونا مشکلات خاصی برای برگزاری جشنواره‌های ورزشی در حوزه ورزش روستایی داشتیم اما سال آینده این فعالیتها در تقویم سالانه فدراسیون قرار خواهد گرفت.

او ادامه داد: ورزش‌های بومی - محلی روستایی و عشایری فقط جنبه همگانی ندارند بلکه این فعالیتها به نوعی جز آداب و رسوم  محلی مردم است و از طرفی می توان از این فرصت در بعد استعدادیابی برای ورزشهای کلاسیک و تقویت قهرمانی برای فدراسیونهای مختلف نیز بهره گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها