وزیر علوم از فعالیت دانشگاه‌ها در ارتباط با جامعه و صنعت قدردانی کرد

تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از توسعه فعالیت‌های دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت تقدیر کرد.

به گزارش روز سه شنبه وزارت علوم، در متن نامه منصور غلامی آمده است: توسعة همکاری‌ها با جامعه و صنعت یکی از سیاست‌های محوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی دوره اخیر بوده است. بدین منظور، خوشبختانه فعالیت‌ها و اقدامات بسیار گسترده و مفیدی از سوی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری انجام شده و در حال افزایش است.

وی نوشته است: مواردی همچون مهارت‌افزایی و هدایت شغلی دانشجویان، رصد اشتغال دانش‌آموختگان، ساماندهی و گسترش قراردادهای پژوهشی مورد نیاز جامعه و صنعت، ایجاد مراکز کاریابی تخصصی، همکاری دانشگاه‌ها در توسعه و بهبود وضعیت استان‌ها، به‌کارگیری امریه‌های ارتباط با جامعه و صنعت و افزایش قراردادهای کلان با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی از جمله این فعالیت‌هاست.
وی در ادامه آورده است: از همه مدیران مربوطه که با تلاش آن‌ها فعالیت‌های فوق به ثمر رسیده تشکر می‌کنم و امیدوارم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و استمرار این فعالیت‌ها شاهد اثربخشی بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری در ارتقای وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور باشیم.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش