۲۱۸ مزرعه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در استان تهران کشف شده‌است

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۱۸ مزرعه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در مناطق مختلف این استان شناسایی و کشف شده‌است.

حاجی رضا تیموری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در همین مدت بیش از ۱۵ هزار دستگاه ماینر با قدرت بالغ بر ۳۰ مگاوات جمع آوری شده و از این محل، ۲۴ میلیارد تومان عاید شرکت توزیع برق استان تهران شده است.

وی افزود: پیگیری برای کشف و ساماندهی مراکز تولید ارز دیجیتال در تمام شهرستان های این استان ادامه دارد و با تولیدکنندگان غیر مجاز رمز ارزها به صورت جدی برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، به فرایند استخراج ارزهای دیجیتال، صنعت «ماینینگ» و به مراکز تولید این ارزها، مزرعه یا «فارم» گفته می‌شود. در صنعت ماینینگ، نفت و گاز به انرژی برق و در نهایت به محصول ارز دیجیتال تبدیل می‌شود که به عنوان یک پول مجازی می‌توان برای مبادلات مالی از آن استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با اشاره به نقش شهروندان تهرانی در مدیریت مصرف برق گفت: مشترکان با کاهش حداقل ۱۰ درصدی در مصرف برق و گاز، صنعت برق را در تامین برق مطمئن و پایدار این شرکت یاری کنند.

وی بیان داشت: با توجه به افزایش شدید مصرف گاز و برق در بخش های خانگی و صنعتی و بدنبال آن، محدودیت در تامین سوخت گاز نیروگاه ها، احتمال بروز و اعمال خاموشی در برخی از مناطق برق زیر پوشش وجود دارد.

توکلی خاطر نشان کرد: از این رو ممکن است خاموشی های نوبتی همزمان با سایر نقاط کشور اعمال شود.

وی با اشاره به اعلام خاموشی های احتمالی در استان تهران گفت: شهروندان جهت آگاهی از اطلاعات خاموشی مناطق و محل های خود با مراجعه به سایت شرکت توزیع برق استان تهران مراجعه کنند و یا با نصب اپلیکیشن "برق من" بر روی تلفن همراه هوشمند خود از زمان خاموشی های احتمالی مطلع شوند.

به گزارش ایرنا، پیش از این سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ روز دوشنبه ششم بهمن از شناسائی محل نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال (ماینر) و کشف ۶ هزار و ۹۸۴ دستگاه ماینر، خبر داد و گفت: ۶ هزار و ۳۱۲ دستگاه ماینر نصب شده بود و یک نفر در این رابطه دستگیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها