۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84199968
۰ نفر

برچسب‌ها

عراق و پاکستان همکاری دفاعی را بررسی کردند

بغداد – ایرنا- رئیس جمهوری عراق و وزیر تولیدات دفاعی پاکستان امروز (سه شنبه) همکاری دفاعی و نظامی بین دو کشور را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق آمده است: «زبیده جلال» وزیر تولیدات دفاعی پاکستان امروز با «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق در کاخ السلام دیدار و گفت وگو کرد.
برپایه این بیانیه، برهم صالح در این دیدار بر اهمیت تقویت همکاری دوجانبه در زمینه دفاعی بین دو کشور و توسعه توانمندیهای نیروهای مسلح عراق تاکید کرد.
وی افزود: منطقه و جهان با چالش های مشترک تروریسم، افراط گرایی و افزایش تنش ها که بر امنیت و ثبات جهان تاثیر منفی می گذارد، روبرو است و این امر همیاری بین المللی برای مقابله با این چالش ها و حفظ صلح و ثبات بین المللی را ایجاب می کند.
وزیر تولیدات دفاعی پاکستان نیز به نوبه خود بر پایبندی کشورش در حمایت از عراق و توسعه روابط دوجانبه و همکاری نظامی در زمینه توسعه و آموزش نیروهای امنیتی عراق تاکید کرد.
کشور عراق در طول سالهای اخیر درتلاش برای تقویت نیروهای امنیتی و نظامی و آموزش آنها و افزایش بنیان دفاعی خود به منظور مقابله با چالش ها بویژه گروهک های تروریستی است و در این راه، با کشورهای مختلف درحال رایزنی و تبادل تجربیات می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار جهان