جشنواره "جایزه فیروزه" خراسان رضوی فراخوان داد

مشهد-ایرنا- نخستین جشنواره استانی "جایزه فیروزه" ویژه کالا و محصولات فرهنگی به همراه مسابقه کتابخوانی "مکتب سلیمانی" برای حضور علاقه مندان استان در این رویداد فرهنگی در ماه‌های پایانی سال فراخوان داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی روز سه شنبه در آیین رونمایی از پوستر این جشنواره گفت: یکی از دغدغه‌های دلسوزان کشور آن بوده که به کالای ایرانی، فکر ایرانی و سرمایه ایرانی بها داده شود لذا باید افکار و اندیشه‌های جوانان را مغتنم شمرد و فرآورده ای که بر اساس آن فکر و ایده، به کالای فرهنگی و هنری تبدیل شده است را مورد حمایت قرار داد.

جعفر مروارید افزود: به منظور حمایت از تولید ملی، کارآفرینی، رونق تولید و توسعه محصولات فرهنگی و بسیج عمومی در جهت حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال  جشنواره "جایزه فیروزه" ویژه کالا و محصولات فرهنگی با همکاری سازمان اجتماعی، فرهنگی شهرداری مشهد برگزار می‌شود که صاحبان تولیدات و کالاهای حوزه نوشت افزار و همچنین کالاهای حوزه هدایای فرهنگی شامل طراحی و بسته بندی کالاهای فرهنگی و صنایع دستی، آثار خود را در معرض رقابت و ارزیابی قرار می‌دهند.

وی آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره "جایزه فیروزه" را ۳۰ بهمن ماه امسال ذکر و بیان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق سامانه تخصصی جشنواره فیروزه به نشانی www.jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir  ارسال کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی  در خصوص مسابقه بزرگ کتابخوانی مکتب سلیمانی هم گفت: مسابقه کتابخوانی «مکتب سلیمانی» به همت موسسه فرهنگی، هنری «شهید روحی» و با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

مروارید افزود: این مسابقه در ۲ بخش بزرگسال و کودک و نوجوان برگزار می شود و کتابهای "رفیق خوشبخت ما" برای بخش بزرگسال و "قهرمان من" برای بخش کودک و نوجوان به مسابقه گذاشته می شود.

وی آخرین مهلت شرکت مسابقه کتابخوانی «مکتب سلیمانی» را اول اسفندماه ذکر و بیان کرد: علاقه مندان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی  www.m-ketab.ir  درخصوص نحوه ارسال آثار و ثبت نام، اطلاعات لازم را به دست آورند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha