دیدار روسای فدراسیون‌های بیسبال پاکستان و هند با سعیدی

تهران- ایرنا- روسای فدراسیون‌های بیسبال پاکستان و هند با هیات همراه ظهر امروز با حضور در کمیته ملی المپیک با دبیرکل کمیته ملی المپیک دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایرنا، در این نشست کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، فرید فتاحیان مدیر بین الملل کمیته، سید فاخر علیشاه رییس فدراسیون بیسبال پاکستان و عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون آسیا، کاریشنا گاراما مورتی رییس فدراسیون بیس بال هند، هاریش کومار دبیر این فدراسیون و سید عمید کاظمی مسوول امور فرهنگی فدراسیون پاکستان، حلیم شرعی دبیر فدراسیون انجمن‌های ورزشی، هومن منصوریان رییس انجمن بیسبال و سافتبال حضور داشتند.

محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی اظهار داشت: در  دیدار با مسوولان بیسبال آسیا  بدنبال کسب میزبانی مسابقات غرب آسیا هستیم که رایزنی‌های خوبی در این خصوص انجام شد.

همچنین درباره تاسیس آکادمی بیسبال، تبادل مربی، برگزاری مسابقات دوستانه به نتایج خوبی رسیدیم که امیدوارم با حمایت کمیته بتوانیم میزبانی غرب آسیا را برای بیسبال کسب کنیم.

در ادامه سید فاخر علیشاه رییس فدراسیون بیس‌بال پاکستان و عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون آسیا ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این نشست گفت: اعطای میزبانی مسابقات غرب آسیا به ایران پیش زمینه‌ای برای حضور بیسبال ایران در  المپیک‌های آتی خواهد بود چرا که در آخرین مسابقات آسیایی بیسبالی که برگزار شد و ۱۲ کشور مجوز حضور داشتند ایران لب مرز ورود به این رقابت‌ها بود و که جایگاه خوبی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: بعنوان یک عضو آسیایی این رشته و از طرف کشور همسایه روی حمایت هرچه بیشتر کمیته ملی المپیک ایران حساب می‌کنم، چرا که در مسابقات غرب آسیا هرچه کشورهای بیشتری شرکت کنند، به نفع ایران است. من به شخصه امیدوارم ایران جزو سه کشور برتر این رقابت‌ها شود و به مسابقات کاپ آسیا راه یابد.

عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون بیسبال آسیا افزود: میزبانی ایران در مسابقات بیسبال غرب آسیا باعث می‌شود که شما بعنوان دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران و علیپور رییس فدراسیون در مراسم افتتاحیه و اختتامیه حضور داشته باشند و این نشان دهنده اهمیت و جایگاه خوب بیسبال ایران است.

در ادامه کاریشنا گاراما مورتی رییس فدراسیون بیس بال هند ضمن ابلاغ سلام وزیر ورزش هند به دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران گفت: از حضورم در این نشست بسیار خوشحالم و ۹۹ درصد میزبانی مسابقات غرب آسیا به ایران می رسد و هند نیز حمایت کامل از این امر خواهد داشت البته به کمک، حمایت و مشاوره کمیته ملی المپیک ایران هم امیدواریم.

سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن خوشامدگویی و معرفی حضار گزارشی از تاریخچه بیسبال در ایران ارائه و اظهار کرد: ارزیابی خوب شما از بیسبال ایران باعث خوشحالی است و حضور شما را برای توسعه و رشد این رشته بسیار مغتنم می‌دانیم.

وی ادامه داد: نگاه و رویکرد هیات اجرایی کمیته ملی المپیک و در راس آن صالحی امیری به رشته‌های المپیکی حمایت حداکثری و پشتیبانی کامل است.

سعیدی ضمن ابراز خرسندی از اعطای میزبانی مسابقات غرب آسیا به ایران افزود: به طور قطع کمیته ملی المپیک حمایت‌های لازم را برای میزبانی ایران خواهد کرد چراکه این رویداد بهترین فرصت برای رشد و توسعه این رشته در ایران است.

وی  تاکید کرد: با وجود تلاش‌های بسیار حس می‌کنم برای فراگیری بیشتر و عمومیت پیدا کردن بیسبال در ایران نیاز به تلاش بیشتری است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در پایان گفت: شیوع ویروس کرونا شرایط خاص و مشکلات بسیاری برای ورزش در جهان ایجاد کرد اما ورزش ایران در این دوران تعطیل نشده است و تلاش می‌کنیم تا کاروان مقتدری را به المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعزام کنیم و امیدوارم روزی برسد تا در رشته بیسبال هم به المپیک اعزام داشته باشیم.

در پایان این نشست مسوولان آسیایی بیسبال از موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک بازدید کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =