۹۸درصد جمعیت شهرستان زبرخان خراسان رضوی غربالگری کرونا شدند

مشهد- ایرنا- فرماندار شهرستان زبرخان گفت: بسیج و شبکه‌ بهداشت و درمان این شهرستان در قالب طرح شهید سلیمانی ۹۸ درصد جمعیت این شهرستان را از نظر ابتلا به کرونا غربالگری کردند.

سید یحیی سلیمانی روز سه‌شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان زبرخان افزود: در این غربالگری ۸۰۸ مورد مشکوک شناسایی شدند و چهارهزار بسته معیشتی در بین اقشار آسیب‌پذیر که اقتصادشان تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته بود توزیع شد.

وی ادامه داد: در دوران شیوع کرونا ۷۶ مورد اخطار و مهر و موم واحدهای صنفی که مقررات بهداشتی را رعایت نکرده‌اند نیز انجام شده است.
فرماندار شهرستان زبرخان گفت: با وجود این که طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان زبرخان هیچ فردی بر اثر ابتلا به کرونا فوت نکرده ولی وضعیت، کاملا شکننده و ناپایدار است و اولویت ستاد کرونا اجرای دقیق مقررات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.
سلیمانی افزود: پس از ارتقای زبرخان به شهرستان ۲ مرکز شبانه‌روزی آزمایش پی.‌سی.‌آر در شهرهای قدمگاه و خرو راه‌اندازی شد و از اسفند ماه پارسال ۵۲۹ مورد بستری و ۶۷ مورد فوتی قطعی ناشی از کرونا در این شهرستان ثبت شده است.
نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: برنامه توسعه شهرستان زبرخان در ۲۰ سال آینده باید تدوین شود تا زیرساخت‌های توسعه با توجه به رشد جمعیت به درستی پایه‌گذاری شود و در این چارچوب شایسته‌سالاری در کنار بومی گرایی باید مورد توجه قرار گیرد.
هاجر چنارانی افزود: امروز شهرستان زبرخان در برخی زیرساخت‌ها به ویژه در بخش جنوبی خود دچار کمبود است و در این چارچوب نخستین حوزه توسعه، گسترش راههاست و احداث جاده جنوب زبرخان و جاده‌های دسترسی به شهرک صنعتی خیام به عنوان دومین شهرک صنعتی استان خراسان مورد توجه است و پس از اشباع ظرفیت این شهرک، احداث ناحیه صنعتی در اسحاق‌آباد هم در دستور کار قرار دارد.
وی اضافه کرد: امروز وضعیت آب شرب شهرستان زبرخان مناسب نیست و با وجود داشتن الگوی مصرف این الگو نهادینه نشده است.
او تصریح کرد: با وجودی که امروز وضعیت معیشتی مردم مناسب نیست ولی در همین وضعیت شاخص گازرسانی در نیشابور، فیروزه و زبرخان در حال رسیدن به ۱۰۰ در ۱۰۰ است و باید توجه داشت دستاوردهای گام نخست انقلاب ما را به گام دوم انقلاب رهنمون شده و امروز مساله اصلی، تعالی نظام جمهوری اسلامی است.
مرکز شهرستان تازه تاسیس و ۶۰ هزار نفری زبرخان در جغرافیای مرکزی خراسان رضوی در ۱۰۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

 بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۷۹ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۷ هزار و ۵۶۰ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها